«Barselona» «Real Madrid» bilan El Klasiko uchrashuvida 25 okabrda uchrashadi
Ispaniya La Ligasida yangi mawsimning eng kutilgan qarama-qarshiligi uchun sana ma'lum bo'ldi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
"Barselona" va "Real Madrid" 25 oktyabr kuni "Kamp Nou"da maydonga tushadi. Bu uchrashuv butun dunyo futbol muxlislari e'tiborida bo'lishi tabiiy, chunki bu ikki jamoa o'rtasidagi har bir to'qnashuv o'z-o'zidan katta voqeaga aylanadi.
Mavsum boshidayoq ikki jamoa ham turnir jadvalidagi yuqori o'rinlarni egallab turibdi, shuning uchun 10-turdagi "El Klasiko" chempionlik poygasi nuqtayi nazaridan ham muhim ahamiyat kasb etishi mumkin. Mavsum boshidayoq kuchlar teng Yangi chempionatning dastlabki turlari ikki grandning ham jiddiy maqsadlar bilan boshlaganini ko'rsatdi.
Hozircha "Barselona" va "Real Madrid" hisobida 9 ochkodan bor. To'plar nisbati yaxshiroq bo'lgani uchun kataloniyaliklar hozircha birinchi o'rinni, "Real Madrid" esa ikkinchi o'rinni egallab turibdi.
Bu holat oldindan kutilgan qarama-qarshilikni yanada qiziqarli qilib qo'ydi. "Kamp Nou"dagi bahsning ahamiyati "El Klasiko"ning mawsimning nisbatan erta bosqichida o'tkazilishi unga qo'shimcha intriga beradi.
25 oktyabrgacha jamoalarning turnir jadvalidagi holati o'zgarishi mumkin. Biroq agar ikki klub ham yuqori o'rinlar uchun kurashni davom ettirsa, "Kamp Nou"dagi bahs chempionlik poygasida muhim psixologik ustunlikni ta'minlashi ehtimoli bor.
"Barselona" o'z maydonida azaliy raqibini mag'lub etishga harakat qiladi, "Real Madrid" esa safardagi g'alaba orqali raqibi ustidan ham, chempionlik poygasida ham jiddiy signal berishi mumkin. Asosiy intriga 25 oktyabrgacha davom etadi.
Hozir ikki jamoa ham 9 ochkodan jam'argan. Ammo 25 oktyabrgacha La Ligada yana bir nechta tur o'tkaziladi va jadvaldagi vaziyat butunlay o'zgarishi mumkin.
Shuning uchun hozircha bir narsa aniq: yangi mawsimning birinchi "El Klasiko"si 25 oktyabr kuni "Kamp Nou"da bo'lib o'tadi. Agar "Barselona" va "Real Madrid" yuqori pozitsiyalarda qolsa, bu bahs chempionlik poygasining ilk katta sinovlaridan biriga aylanishi mumkin.
O‘zbekiston U-23 milliy terma jamoasi 1 sentyabr kuni Toshkentdagi Milliy futbol markazida navbatdagi o‘quv-mashg‘ulot yig‘iniga kirdi. Bosh murabbiy Ravshan Haydarov
Olimpiada ikki marta chempioni bo'lib, professional boksda ham eng yuqori natijalarga erishgan Hasanboy Do'smatov karyerasida yangi bosqichga kirib, Rossiyaning nufuzli "Premier Boxing Academy"
Xaver Mendes Umar Nurmagomedovning mag‘lubiyatini shaxsiy fojia deb atadi
MMA olamining eng tajribali murabbiylaridan biri va AKA zali asoschisi Xaver Mendes Submission Radio nashriga bergan eksklyuziv intervyuda Shanxayda bo‘lib o‘tgan UFC Fight Night 286 turniridagi
UFCning yengil vazn toifasida yetakchi o‘rinlarni egallab turgan Arman Sarukyan braziliyalik istiqbolli jangchi Maurisio Ruffiga qarshi oktagonga chiqishga rozilik berganining asosiy sabablarini
SportKecha, 23:58
Uorren: Itauma revanshdan oldin tiklanishi kerak
Superog‘ir vazn toifasida britaniyalik istiqbolli bokschi Mozes Itauma IBF yo‘nalishi bo‘yicha yangi jahon chempioni xorvatiyalik Filip Xrgovichdan uchralgan kutilmagan mag‘lubiyatidan so‘ng,

Определена дата самого ожидаемого противостояния нового сезона Ла Лиги Испании. Об этом сообщает One.uz.
«Барселона» и «Реал Мадрид» выйдут на поле «Камп Ноу» 25 октября. Встреча естественным образом привлечет внимание футбольных болельщиков по всему миру, поскольку каждое противостояние между этими двумя командами само по себе становится крупным событием.
С самого начала сезона обе команды занимают верхние строчки турнирной таблицы, поэтому «Эль Класико» в 10-м туре может иметь важное значение с точки зрения борьбы за чемпионство. С самого начала сезона силы равны Первые туры нового чемпионата показали, что оба гранда начали сезон с серьезными целями.
На данный момент в активе «Барселоны» и «Реала Мадрид» по 9 очков. Благодаря лучшему соотношению забитых и пропущенных мячей каталонцы временно занимают первое место, а «Реал Мадрид» — второе.
Эта ситуация делает ожидаемое противостояние еще более интересным. Значение матча на «Камп Ноу» Проведение «Эль Класико» на относительно раннем этапе сезона придает ему дополнительную интригу.
До 25 октября положение команд в турнирной таблице может измениться. Однако, если оба клуба продолжат борьбу за верхние позиции, матч на «Камп Ноу» может обеспечить важное психологическое преимущество в чемпионской гонке.
«Барселона» попытается победить вечного соперника на своем поле, а «Реал Мадрид» может дать серьезный сигнал как сопернику, так и в чемпионской гонке, одержав победу в гостях. Основная интрига сохранится до 25 октября.
На данный момент обе команды набрали по 9 очков. Однако до 25 октября в Ла Лиге пройдет еще несколько туров, и ситуация в таблице может полностью измениться.
Поэтому на данный момент точно известно лишь одно: первый «Эль Класико» нового сезона состоится 25 октября на «Камп Ноу». Если «Барселона» и «Реал Мадрид» сохранят высокие позиции, этот матч может стать одним из первых больших испытаний в чемпионской гонке.