Xaver Mendes Umar Nurmagomedovning mag‘lubiyatini shaxsiy fojia deb atadi
MMA olamining eng tajribali murabbiylaridan biri va AKA zali asoschisi Xaver Mendes Submission Radio nashriga bergan eksklyuziv intervyuda Shanxayda bo‘lib o‘tgan UFC Fight Night 286 turniridagi voqelik haqida ochiq gapirdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Tajribali mutaxassis Umar Nurmagomedovning xitoylik raqibi Song Yadongga kutilmaganda chuqur nokautga uchrashi uni qattiq larzaga solganini va o‘sha lahzada nima yuz berganini tushunmay qolganini iqror qildi. Xaver Mendes shogirdining mag‘lubiyatini shaxsiy fojia sifatida qabul qilganini bildirdi.
Uning birinchi reaksiyasi shok va karaxtlik bo‘lib o‘tgani uchun o‘ziga «Nima bo‘ldi o‘zi?» deb so‘raganini aytdi. Mendes Umarni juda yaxshi ko‘rgani va qadrlayotgani uchun bu mag‘lubiyat yurakka ikki hissa ko‘proq og‘riq berganini eslatdi.
«Yonida bo‘lishim kerak edi» deb o‘ylaganini lekin Umar ishonchli qo‘llarda ekanligini va sportda bunday kutilmagan holatlar yuz berishini tasdiqladi. Hal qiluvchi xato va taktik tahlil AKA murabbiyi nokaut yuz bergan daqiqaning taktik tahlilini quyidagicha ochiqladi.
Song Yadong jangning ilk soniyalaridan boshlab aynan apperkot urishni rejalashtirib harakat qilgan. Umar kurash usulini ishlatish uchun oldinga intilayotganda pozitsion xatoga yo‘l qo‘yib, boshini markaziy chiziqdan chetga surgan.
Bu o‘rnida Song uni aynan chakka qismiga aniq va kuchli zarba berib, darhol hushini yo‘qotganini va yiqilganini tushuntirdi. Manba: One.uz
O‘zbekiston U-23 milliy terma jamoasi 1 sentyabr kuni Toshkentdagi Milliy futbol markazida navbatdagi o‘quv-mashg‘ulot yig‘iniga kirdi. Bosh murabbiy Ravshan Haydarov
Olimpiada ikki marta chempioni bo'lib, professional boksda ham eng yuqori natijalarga erishgan Hasanboy Do'smatov karyerasida yangi bosqichga kirib, Rossiyaning nufuzli "Premier Boxing Academy"
«Barselona» «Real Madrid» bilan El Klasiko uchrashuvida 25 okabrda uchrashadi
Ispaniya La Ligasida yangi mawsimning eng kutilgan qarama-qarshiligi uchun sana ma'lum bo'ldi. "Barselona" va "Real Madrid" 25 oktyabr kuni "Kamp Nou"da maydonga

Один из самых опытных тренеров мира ММА и основатель зала AKA Хавьер Мендес в эксклюзивном интервью изданию Submission Radio открыто рассказал о событиях, произошедших на турнире UFC Fight Night 286, прошедшем в Шанхае. Об этом сообщает One.uz.
Опытный специалист признался, что неожиданный глубокий нокаут, нанесенный его подопечным Умаром Нурмагомедовом китайцу Сун Ядуну, сильно его потряс, и он не сразу понял, что произошло в тот момент. Хавьер Мендес заявил, что воспринял поражение своего ученика как личную трагедию.
Он рассказал, что его первой реакцией был шок и оцепенение, из-за чего он спросил себя: «Что вообще произошло?». Мендес напомнил, что очень любит и ценит Умара, поэтому это поражение причинило ему вдвое больше боли.
Он отметил, что думал: «Мне нужно было быть рядом», но подтвердил, что Умар находится в надежных руках, а в спорте случаются подобные непредвиденные ситуации. Ключевая ошибка и тактический анализ Тренер AKA дал следующее тактическое объяснение минуте, на которой произошел нокаут.
Сун Ядун с первых секунд боя планировал нанести апперкот. Когда Умар стремился вперед, чтобы использовать борьбу, он допустил позиционную ошибку, сместив голову с центральной линии.
Вместо этого Сун нанес ему точный и мощный удар в висок, из-за чего Умар мгновенно потерял сознание и упал. Источник: One.uz
Хасанбой Досматов, дважды становившийся чемпионом Олимпийских игр и добившийся высших результатов в профессиональном боксе, вступил в новый этап своей карьеры, официально подписав контракт с
СпортСегодня, 00:43
Арман Сарукьян, занимающий лидирующие позиции в легком весе UFC, раскрыл основные причины своего согласия на выход в октагон против перспективного бразильского бойца Маурисио Руффи. Об этом сообщает
СпортВчера, 23:58
В супертяжёлом весе британский перспективный боксёр Моузес Итума, потерпев неожиданное поражение от хорвата Филипа Хрговича, стал новым чемпионом мира по версии IBF. По этому поводу глава