«Pari Sen-Jermen» akademiya yulduzi «Aston Villa»ga o'tdi
Bu haqda parijliklarning ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida e’lon qilindi. Mbaye 2018 yilda klubga qo‘shilganidan keyin barcha yosh toifalaridan o‘tib, 2024 yilda 16 yoshida asosiy tarkibda debyut qilgan edi.
Klub formasi bilan o‘tkazgan 42 ta o‘yinda 4 ta gol urib, 4 ta assist ham bergan. U jamoa bilan Yevropa Chempionlar ligasi va Fransiya chempionati kabi 8 ta yirik sovrinni yutib oldi.
Yangi bosqich va kutilganlar PSJ matbuot xizmati futbolchining jamoa uchun ko‘rgazgan xizmatlariga minnatdorchilik bildirib, kelajagida omad tilakladi. Endi Mbaye oldida Angliya Premer-ligasi kabi dunyodagi eng kuchli va jismoniy kurashlarga boy chempionatda o‘z ko‘nikmalarini sinab ko‘rish vazifasi turibdi.
«Aston Villa»da unga ko‘proq o‘yin vaqti berilishi va asosiy tarkibda mustahkamlashishi kutilmoqda. Bu transfer yosh futbolchining kasbiy kariyerasidagi muhim navbatdagi qadam bo‘lib, u erda o‘z potensialini to‘liq ochish imkoniyatiga ega.

Звезда академии «Пари Сен-Жермен» перешёл в «Астон Виллу»
Клуб «Пари Сен-Жермен» официально подтвердил полный трансфер 18-летнего нападающего Ибрахима Мбейе в «Астон Виллу», который развивался в академии парижан с 10 лет. Об этом сообщает One.uz.
Об этом было объявлено на официальных страницах парижан в социальных сетях. После присоединения к клубу в 2018 году Мбейе прошёл все возрастные категории и дебютировал в основном составе в 2024 году в возрасте 16 лет.
В 42 матчах за клуб он забил 4 гола и отдал 4 результативные передачи. Вместе с командой он завоевал 8 крупных трофеев, включая Лигу чемпионов УЕФА и чемпионат Франции.
Новый этап и ожидания Пресс-служба ПСЖ выразила благодарность футболисту за его вклад в команду и пожелала ему удачи в будущем. Теперь перед Мбейе стоит задача проверить свои навыки в одном из самых сильных и физически тяжёлых чемпионатов мира — Английской Премьер-лиге.
В «Астон Вилле» ожидается, что ему будет предоставлено больше игрового времени и он закрепится в основном составе. Этот трансфер станет важным следующим шагом в профессиональной карьере молодого футболиста, давая ему возможность полностью раскрыть свой потенциал.