Enso Fernandes transferi Chelsi va Manchester Siti orasidagi faol muzokaralarga ega bo‘ldi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Goal.com xabar berishicha ushbu kelishuv qiymati 135 million yevroni tashkil etishi mumkin. Tomonlar hozirda moliyaviy shartlarni diqqat bilan muhokama qilmoqda.
Argentinalik futbolchi o‘zini shaxsan bu o‘tishga rozilik bildirgan va Manchester Siti safida faoliyatini davom ettirishga tayyor ekanini bildirgan. 2001 yilda tug‘ilgan iqtidorli yarimhimoyachi Chelsi safida yetakchi figuralardan biriga aylanib turgan edi.
Enso Fernandes 2023 yil yanvar oyida Benfika klubidan Chelsi safiga kelib qo‘shilgan edi. London klubi uning transferi uchun 121 million yevro sarflagan edi.
Chelsi libosida u jami 169 ta uchrashuvda maydonga tushib, 31 ta gol muallifiga aylandi. Parij va London jamoalari o‘rtasidagi o‘yinlarda o‘zini ko‘rsatib, klub miqyosida Jahon chempionati va Konferensiyalar ligasi kuboklarini qo‘lga kiritishga muvaffaq bo‘lgan.
Pep Gvardiola uning maydondagi harakatlari va o‘yinni boshqarish qobiliyatini ehtirgan. Xalqaro maydonda ham ulkan muvaffaqiyatlarga erishgan Enso Argentina milliy jamoasi safida 2022 yilgi Jahon chempionatida g‘olib chiqqan.
U 2026 yilgi mondial finalida ham maydonga tushib, terma jamoasining muhim o‘yinchilariidan biri ekanini isbotladi. Agar ushbu transfer amalga oshsa, u Angliya futboli tarixidagi eng yirik kelishuvlardan biriga aylanadi.

Перевод Энцо Фернандеса стал предметом активных переговоров между «Челси» и «Манчестер Сити». Об этом сообщает One.uz.
По данным Goal.com, стоимость данного соглашения может составить 135 миллионов евро. Стороны в настоящее время внимательно обсуждают финансовые условия.
Аргентинский футболист лично выразил согласие на этот переход и заявил о готовности продолжить карьеру в составе «Манчестер Сити». Талантливый полузащитник, родившийся в 2001 году, стал одной из ключевых фигур в составе «Челси».
Энцо Фернандес присоединился к «Челси» из «Бенфики» в январе 2023 года. Лондонский клуб потратил на его трансфер 121 миллион евро.
В футболке «Челси» он провёл всего 169 матчей и забил 31 гол. Продемонстрировав себя в матчах между парижскими и лондонскими командами, он помог клубу выиграть чемпионат мира и Лигу конференций.
Пеп Гвардиола высоко оценил его действия на поле и способность контролировать игру. Энцо, добившийся значительных успехов и на международной арене, стал победителем чемпионата мира 2022 года в составе сборной Аргентины.
Он также вышел на поле в финале чемпионата мира 2026 года, доказав, что является одним из ключевых игроков своей национальной команды. Если данный трансфер состоится, он станет одной из крупнейших сделок в истории английского футбола.
Пока официальные представители обоих клубов не выступали с окончательными заявлениями, однако интенсивное продолжение переговоров свидетельствует о высокой вероятности достижения соглашения. Источник: One.uz