Las-Vegasdagi UFC Apex arenasi navbatdagi shiddatli to‘qnashuvga mezbonlik qiladi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Matbuot xizmati tomonidan tasdiqlangan xabarga ko‘ra, so‘nggi paytlarda barqaror g‘alabali seriya qayd etib kelayotgan ikki top jangchi 5 raundlik marafonda divizionning yangi da’vogarini aniqlab beradi. Brendan Allenning holati va muvaffaqiyatlari Amerikalik jangchi Brendan Allen ketma-ket 3 ta g‘alabali seriya qayd etmoqda.
U so‘nggi bor iyun oyida Edmen Shaxbazyanini hakamlarning yakdil qarori bilan taslim etgan edi. Allen nafaqat MMAda, balki greppling bo‘yicha ham eng yuqori cho‘qqida turibdi.
U 90 kg gacha vaznda ACBJJ All-stars chempioni hisoblanadi. 30 avgust kuni Istanbulda bo‘lib o‘tgan musobaqada u rossiyalik Magomedrasul Gasanovni muddatidan oldin (to‘piqni qayirish — heel hook usuli bilan) taslim etib, kamarini muvaffaqiyatli himoya qildi.
Kristian Leroy Dankanning yurishi Britaniyalik jangchi Kristian Leroy Dankan faoliyatidagi eng katta sinovdan muvaffaqiyatli o‘tib, ketma-ket 5 ta g‘alabani qo‘lga kiritdi. Dankan iyulda tajribali sobiq da’vogar Jared Kannonirni hakamlarning yakdil ovozi bilan dog‘da qoldirib, divizion yuqori elitasiga dadil qadam tashladi.
U mos ravishda tashkilotning meta-reytingida 11-o‘rinda, matbuotning top jangchilar ro‘yxatida esa 10-o‘rinda qayd etilgan. Reyting va chempionlik imkoniyati Brendan Allen UFCning o‘rta vazn meta-reytingida 5-o‘rinni, ixtisoslashgan matbuot reytingida esa 4-pog‘onani egallab turibdi.
To‘qnashuv g‘olibi o‘rta vazn kamari uchun to‘g‘ridan to‘g‘ri asosiy nomzodlardan biriga aylanishi aniq. Bu jang, ikkala sportchiga ham divizionda yangi darajaga chiqish uchun muhim imkoniyat beradi.

Арена UFC Apex в Лас-Вегасе принимает очередной напряженный бой. Об этом сообщает One.uz.
Согласно подтвержденному пресс-службой сообщению, два топовых бойца, в последнее время демонстрирующие стабильную серию побед, в пятираундовом поединке определят нового претендента дивизиона. Состояние и успехи Брендана Аллена Американский боец Брендан Аллен записывает на свой счет серию из 3 побед подряд.
В последний раз он одолел Эдмена Шахбазяна единогласным решением судей в июне. Аллен находится на пике не только в ММА, но и в грэпплинге.
Он является чемпионом ACBJJ All-stars в весовой категории до 90 кг. 30 августа на турнире в Стамбуле он досрочно (сдачей через удушение пяткой — heel hook) победил россиянина Магомедрасула Гасанова, успешно защитив свой пояс.
Путь Кристиана Лероя Данкана Британский боец Кристиан Лерой Данкан успешно преодолел самый серьезный испытание в своей карьере, одержав 5 побед подряд. В июле Данкан оставил опытного бывшего претендента Джареда Канноира в дога единогласным решением судей, смело шагнув в верхнюю элиту дивизиона.
Соответственно, он занимает 11-е место в мета-рейтинге организации и 10-е место в списке топ-бойцов по версии прессы. Рейтинги и шансы на титул Брендан Аллен занимает 5-е место в мета-рейтинге UFC в среднем весе и 4-ю ступень в рейтинге специализированной прессы.
Победитель боя определенно станет одним из прямых претендентов на пояс чемпиона в среднем весе. Этот бой дает обоим спортсменам важную возможность подняться на новый уровень в дивизионе.