Jahon futboli tarixida misli ko‘rilmagan natija qayd etilishiga juda oz vaqt qoldi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Faoliyati davomida rasmiy uchrashuvlarda 1000 ta gol urish marrasiga yaqinlashib kelayotgan Krishtianu Ronaldu haqida uning ko‘p yillik safdoshi, taniqli yarimhimoyachi Luka Modrich o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Ispaniyaning nufuzli AS nashriga intervyu bergan xorvatiyalik yulduz 41 yoshli portugaliyalik to‘purarning aqlbovar qilmas salohiyati va buyuk rekordga atigi 22 ta to‘p qolganini alohida ta’kidlab o‘tdi.
Minginchi gol sari tashlangan qadamlar Modrich o‘z vaqtida Madridning Real klubida birga to‘p surgan do‘stining natijalari va hozirgi sport formasiga yuqori baho berdi. Krishtianu Ronaldu bugungi kunga kelib rasmiy o‘yinlarda 978 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Futbol olamida hali hech kimga nasib etmagan 1000 talik ko‘rsatkichni qayd etish uchun unga bor-yo‘g‘i 22 ta aniq zarba kifoya qiladi. Luka Modrichning ta’kidlashicha, Krishtianu aqlbovar qilmas darajadagi futbolchi va haqiqiy mehnatkash hisoblanadi.
Uning ushbu natijaga erishishiga hech qanday shubha yo‘qligini aytgan Modrich, Ronalduning erishgan barcha yutuqlari va har bir o‘yinda bor kuchini berib harakat qilayotgani cheksiz tahsinga loyiq ekanini bildirdi. Hozirda Saudiya Arabistonining An-Nasr jamoasi sardori bo‘lib turgan Ronaldu mazkur natijani zabt etish uchun yetarli vaqt va yuqori sport formasiga ega.
Madriddagi xotiralar va so‘nmas iroda Xorvatiyalik futbolchi Krishtianuning chegara bilmas kuch-g‘ayrati va qat’iyati xususida gapirar ekan, undagi noodatiy ichki kuchni alohida e’tirof etdi. Real Madrid safida birgalikda erishilgan buyuk g‘alabalar va shonli davrlar uchun unga doimo minnatdorlik bilan qarashini ma’lum qildi.
Modrich portugaliyalik yulduzning ushbu marraga imkon qadar tezroq erishishini tilab qoldi. Modrichning fikricha, Ronaldu yana qancha vaqt futbol o‘ynashni xohlashini o‘zi hal qiladi, ammo u hatto 50 yoshida ham maydonga tushib, gol urishda davom etaveradi.
Bu yerda asosiy jihat nafaqat gol sezish qobiliyati, balki uning kuchli xarakteri va o‘ziga bo‘lgan cheksiz ishonchidir. Futbol tarixining eng buyuk sahifalarini qayta yozayotgan 41 yoshli Ronalduning mazkur rekordi hozirdanoq butun dunyo futbol jamoatchiligi tomonidan katta qiziqish bilan kutilmoqda.
One.uz ma’lumotlariga ko‘ra, Krishtianu Ronalduning ushbu natijasi sport olamidagi eng muhim voqeliklardan biri bo‘lib qoladi. Uning 41 yoshda ham bunday yuqori daraja va sermahsullikni saqlab qolishi ko‘plab yosh sportchilar uchun o‘rnak bo‘lib xizmat qilishi shubhasiz.

До исторического, беспрецедентного достижения в мировом футболе осталось совсем немного. Об этом сообщает One.uz.
Криштиану Роналду, приближающийся к рубежу в 1000 голов в официальных матчах за время своей карьеры, вызвал интерес у его многолетнего одноклубника, известного полузащитника Луки Модрича. Хорватская звезда, давшая интервью авторитетному испанскому изданию AS, особо подчеркнула невероятный потенциал 41-летнего португальского бомбардира и отметила, что до великого рекорда ему осталось забить всего 22 мяча.
Шаги к тысячному голу Модрич высоко оценил результаты и текущую спортивную форму своего друга, с которым когда-то играл за мадридский «Реал». На сегодняшний день Криштиану Роналду забил 978 голов в официальных матчах.
Для того чтобы достичь показателя в 1000 голов, которого в мире футбола еще никому не удавалось, ему достаточно всего 22 точных ударов. По словам Луки Модрича, Криштиану является футболистом невероятного уровня и настоящим трудоголиком.
Модрич заявил, что не видит никаких сомнений в достижении этой цели, и выразил бесконечное восхищение всеми достижениями Роналду, а также тем, что он выкладывается на полную во всех матчах. Сейчас, будучи капитаном саудовского «Ан-Насра», Роналду обладает достаточным временем и высокой спортивной формой, чтобы покорить этот рубеж.
Воспоминания о Мадриде и несгибаемая воля Говоря о безграничной силе воли и решительности Криштиану, хорватский футболист отдельно отметил его необычайную внутреннюю энергию. Он также заявил, что всегда с благодарностью смотрит на великие победы и славные времена, достигнутые вместе в составе «Реала Мадрид».
Модрич пожелал португальской звезде достичь этой цели как можно скорее. По его мнению, сам Роналду решит, сколько еще времени он будет играть в футбол, но даже в 50 лет он продолжит выходить на поле и забивать голы.
Здесь главное — не только умение чувствовать мяч, но и его сильный характер и бесконечная вера в себя. Этот рекорд 41-летнего Роналду, переписывающего самые великие страницы истории футбола, уже сейчас с большим интересом ожидается всей мировой футбольной общественностью.
По данным One.uz, это достижение Криштиану Роналду останется одним из самых важных событий в мире спорта. Его способность сохранять такой высокий уровень и результативность в 41 год, несомненно, послужит примером для многих молодых спортсменов.