Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Madridning Valdebebas shahridagi sport majmuasiga tashrif buyurib, o‘zining sobiq jamoasi bo‘lmish Real Madrid futbolchilari va murabbiylar shtabi bilan uchrashdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Goal.com nashrining xabar berishicha, ushbu samimiy muloqot davomida tajribali mutaxassis kelgusida Braziliya terma jamoasini 2030-yilgi jahon chempionatiga tayyorlash bo‘yicha o‘zining strategik rejalari haqida to‘xtalib o‘tdi. Murabbiy tanish muhitga qaytganidan mamnunligini bildirib, mashg‘ulotlar oldidan jamoa a’zolari bilan dildan suhbatlashdi hamda klub tarkibidagi braziliyalik futbolchilarning jismoniy holati bilan yaqindan qiziqdi.
Yangi avlodni shakllantirish bosqichi Anchelottining fikricha, o‘tgan jahon chempionati sikli braziliyaliklar uchun bir davr yakunlanganini anglatadi. Shu sababli terma jamoada tub islohotlar davri boshlangan bo‘lib, yosh iqtidorlarni tarkibga jalb qilish ustuvor vazifaga aylangan.
Ushbu jarayonda murabbiy Vinisius Junior, Endrik, Eder Militao va Rodrigo kabi yetakchilarning klubdagi holatiga alohida e’tibor qaratmoqda. U nafaqat Ispaniya, balki Braziliya va Yevropaning boshqa chempionatlarida to‘p surayotgan istiqbolli yoshlarni ham diqqat bilan kuzatib borayotganini ta’kidladi.
Tajribali mutaxassisning asosiy maqsadi 2030-yilgi mundialga qadar har qanday raqib bilan bellasha oladigan qudratli va mukammal jamoani barpo etishdir. Murabbiy hozirda 20-21 yoshli futbolchilar orasida ulkan salohiyat borligini e’tirof etib, ularni bosqichma-bosqich asosiy tarkibga moslashtirish lozimligini qayd etdi.
Bu borada murabbiylar shtabi tomonidan ishlab chiqilgan yangi tizim yosh o‘yinchilarning mahoratini to‘liq namoyon etishga xizmat qiladi. Oldinda turgan muhim sinovlar Yangi avlod shakllanishi va jamoaviy o‘yinni sinovdan o‘tkazish uchun yaqinlashib kelayotgan o‘rtoqlik uchrashuvlari muhim ahamiyat kasb etadi.
Anchelotti shogirdlari sentabr oyining oxirida Avstraliyaga safar uyushtirib, Tavnsvill hamda Brisben shaharlarida ikkita o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan. Mazkur bahslar tarkibdagi yangi nomlarni sinab ko‘rish uchun qulay imkoniyat yaratadi.
Shundan so‘ng, jamoa Hindistonga safar uyushtirib, Kolkata shahrida maydonga tushadi. Ushbu uchrashuvlar murabbiylar shtabi uchun jamoaning umumiy tayyorgarlik darajasini aniqlashda muhim sinov vazifasini bajaradi.
Karlo Anchelotti bunday xalqaro uchrashuvlar futbolchilarning o‘zaro hamjihatligini oshirish va taktik sxemalarni amalda qo‘llash uchun zarurligini alohida ta’kidlab o‘tdi.

Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти посетил спортивный комплекс «Вальдебас» в Мадриде, где встретился с футболистами и тренерским штабом своего бывшего клуба — «Реала». Об этом сообщает One.uz.
По информации издания Goal.com, в ходе этой дружеской беседы опытный специалист рассказал о своих стратегических планах по подготовке сборной Бразилии к чемпионату мира 2030 года. Тренер выразил удовлетворение от возвращения в знакомую среду, пообщался с игроками перед тренировкой и проявил пристальный интерес к физической форме бразильских футболистов, выступающих за клуб.
Этап формирования нового поколения По мнению Анчелотти, прошедший цикл чемпионатов мира ознаменовал завершение одной эпохи для бразильцев. В связи с этим в сборной начался период глубоких реформ, где приоритетной задачей стало привлечение молодых талантов в состав.
В этом процессе тренер уделяет особое внимание состоянию лидеров клуба, таких как Винисиус Жуниор, Эндрик, Эдер Милитао и Родриго. Он подчеркнул, что внимательно следит не только за игроками в Испании, но и за перспективными молодыми футболистами, выступающими в чемпионатах Бразилии и других стран Европы.
Основная цель опытного специалиста — создать к мундиалю 2030 года мощную и совершенную команду, способную противостоять любому сопернику. Тренер признал, что среди футболистов 20-21 года существует огромный потенциал, и отметил необходимость их постепенной интеграции в основной состав.
В этом отношении новая система, разработанная тренерским штабом, способствует полному раскрытию мастерства молодых игроков. Важные испытания впереди Для формирования нового поколения и проверки командной игры важное значение приобретаются предстоящие товарищеские матчи.
В конце сентября подопечные Анчелотти планируют отправиться в турне по Австралии, где проведут два матча в городах Тасман-Сити и Брисбен. Эти встречи создают удобную возможность для проверки новых имен в составе.
После этого команда отправится в Индию, где выйдет на поле в городе Колката. Эти матчи выполнят важную функцию для тренерского штаба, позволяя определить общий уровень подготовки команды.
Карло Анчелотти особо подчеркнул, что подобные международные встречи необходимы для повышения взаимопонимания между футболистами и практического применения тактических схем.