OpenAI o‘zining sun’iy intellekt modellarini ilk bor Amazon Web Services (AWS) platformasi orqali taqdim etishni boshladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda TechCrunch nashri ma’lumot berdi. Endilikda foydalanuvchilar GPT-4o, GPT-4 va GPT-3.5 kabi ilg‘or modellarni Amazon Bedrock platformasi orqali ishlatish imkoniga ega bo‘lishdi.
Ushbu modellar AWS infratuzilmasiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri integratsiya qilingan. OpenAI va Amazon o‘rtasidagi ushbu hamkorlik dasturchilar, tadbirkorlar va tashkilotlarga sun’iy intellektdan kengroq va qulayroq foydalanish imkonini taqdim etadi.
Amazon Bedrock platformasi turli AI modellarini birlashtirib, foydalanuvchilarga API orqali o‘z ilovalariga sun’iy intellekt funksiyalarini qo‘shish imkonini beradi. Hozirda AWS orqali OpenAI modellaridan foydalanish imkoniyati faqat AQSh hududida mavjud, ammo yaqin kelajakda bu xizmat boshqa mintaqalarga ham kengaytirilishi rejalashtirilgan.
Ushbu yangilik OpenAI modellarining keng tarqalishini rag‘batlantirib, korporativ foydalanuvchilar uchun integratsiya jarayonini soddalashtirishga xizmat qiladi.

Началось использование моделей OpenAI через AWS
OpenAI впервые начала предоставлять свои модели искусственного интеллекта через платформу Amazon Web Services (AWS). Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило издание TechCrunch. Теперь пользователи имеют возможность использовать передовые модели, такие как GPT-4o, GPT-4 и GPT-3.5, через платформу Amazon Bedrock.
Эти модели интегрированы непосредственно в инфраструктуру AWS. Это сотрудничество между OpenAI и Amazon предоставляет разработчикам, предпринимателям и организациям более широкий и удобный доступ к искусственному интеллекту.
Платформа Amazon Bedrock объединяет различные AI модели, позволяя пользователям добавлять функции искусственного интеллекта в свои приложения через API. В настоящее время возможность использования моделей OpenAI через AWS доступна только на территории США, но в ближайшем будущем планируется расширение этой услуги на другие регионы.
Эта новость способствует распространению моделей OpenAI и упрощает процесс интеграции для корпоративных пользователей