OpenAI davlat uchun ChatGPT xizmatini bepul taqdim etadi
OpenAI kompaniyasi hukumat muassasalari uchun ChatGPT xizmatini deyarli bepul taqdim etmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida TechCrunch sayti xabar berdi. Kompaniya ma’lumotiga ko‘ra, ushbu tashabbus davlat organlariga sun’iy intellekt texnologiyalarini arzon va keng ko‘lamda joriy etishni maqsad qilgan.
Hozirda OpenAI AQSh hukumati bilan yaqindan hamkorlik qilib, maxsus moslashtirilgan GPT-4 Turbo versiyasini davlat tizimlari uchun taklif etmoqda. Ushbu versiya xavfsizlik, maxfiylik va samarali resurslardan foydalanish tamoyillariga muvofiq ishlab chiqilgan.
Kompaniya vakillari xizmat narxi ramziy yoki butunlay bepul bo‘lishini ta’kidlashmoqda. Shu orqali OpenAI o‘zining sun’iy intellekt modellaridan foydalangan holda davlat xizmatlarini raqamlashtirish va isloh qilish jarayonlarini tezlashtirishni ko‘zlamoqda.
Bu tashabbus davlat muassasalarida innovatsion texnologiyalarni keng joriy etish va xizmat sifatini yaxshilashga xizmat qiladi. Davlat organlari uchun taqdim etilayotgan bu imkoniyat mamlakatdagi raqamli infratuzilmani rivojlantirishda muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.
OpenAI ning bu yondashuvi sun’iy intellekt sohasidagi hamkorlikni kuchaytiradi va davlat xizmatlarining samaradorligini oshirishga yordam beradi. Shu bilan birga, xizmatdan foydalanish xavfsizligi va ma’lumotlarni himoya qilishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Davlat organlari uchun taqdim etilayotgan ChatGPT xizmatining keng joriy etilishi davlat boshqaruvida zamonaviy texnologiyalarni qo‘llashni yanada rivojlantiradi.

OpenAI предоставляет услугу ChatGPT бесплатно для государства
Компания OpenAI почти бесплатно предоставляет услуги ChatGPT для государственных учреждений. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом также сообщает сайт TechCrunch. По данным компании, эта инициатива направлена на внедрение технологий искусственного интеллекта в государственные органы по низкой цене и в широком масштабе.
В настоящее время OpenAI тесно сотрудничает с правительством США, предлагая специально адаптированную версию GPT-4 Turbo для государственных систем. Эта версия разработана в соответствии с принципами безопасности, конфиденциальности и эффективного использования ресурсов.
Представители компании подчеркивают, что стоимость услуги может быть символической или совершенно бесплатной. Таким образом, OpenAI стремится ускорить процессы цифровизации и реформирования государственных услуг, используя свои модели искусственного интеллекта.
Эта инициатива способствует широкому внедрению инновационных технологий в государственных учреждениях и улучшению качества услуг. Предоставляемая возможность для государственных органов ожидается как важный фактор в развитии цифровой инфраструктуры страны.
Такой подход OpenAI укрепляет сотрудничество в области искусственного интеллекта и помогает повысить эффективность государственных услуг. При этом особое внимание уделяется безопасности использования услуг и защите данных.
Широкое внедрение услуги ChatGPT для государственных органов будет способствовать дальнейшему развитию применения современных технологий в государственном управлении