Google kompaniyasi sun’iy intellekt asosidagi yangi kod yozuvchi yordamchisi Jules’ni rasman ishga tushirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda TechCrunch sayti xabar berdi. Endilikda Jules beta test bosqichidan chiqib, barcha foydalanuvchilar uchun ochiq bo‘ldi.
Jules dasturchilarga kod yozishda, xatolarni aniqlashda va funksiyalarni optimallashtirishda yordam beradi. U Google’ning Gemini modellariga asoslangan bo‘lib, Google Cloud Developer Tools bilan to‘liq integratsiya qilingan.
Shu bois, dasturchilar real vaqt rejimida samarali ishlash imkoniga ega bo‘ladi. Kompaniya vakillarining ta’kidlashicha, Jules turli dasturlash tillarini qo‘llab-quvvatlaydi hamda kontekstni yaxshi tushunib, foydali tavsiyalar beradi.
Bu yordamchi dastur ish jarayonini sezilarli darajada tezlashtirishga xizmat qiladi. Google Jules’ni asosan professional dasturchilar uchun yaratgan, ammo uning interfeysi yangi boshlovchilar uchun ham qulay va tushunarli tarzda ishlab chiqilgan.
Shu bilan birga, kompaniya ushbu mahsulotni GitHub Copilot va Amazon CodeWhisperer kabi raqobatchilarga javoban taqdim etganini ma’lum qildi. Yangi sun’iy intellekt yordamchisi dasturchilarning samaradorligini oshirish hamda kod sifatini yaxshilashga qaratilgan bo‘lib, kelajakda dasturiy ta’minot yaratishda muhim vosita sifatida xizmat qilishi kutilmoqda.

Google запустил нового помощника искусственного интеллекта по имени Jules
Компания Google официально запустила нового помощника по программированию на основе искусственного интеллекта Jules. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт TechCrunch. Теперь Jules вышел из бета-тестирования и стал доступен для всех пользователей.
Jules помогает разработчикам в написании кода, выявлении ошибок и оптимизации функций. Он основан на моделях Gemini от Google и полностью интегрирован с Google Cloud Developer Tools.
Таким образом, разработчики получают возможность эффективно работать в реальном времени. Представители компании подчеркивают, что Jules поддерживает различные языки программирования и хорошо понимает контекст, предоставляя полезные рекомендации.
Этот помощник значительно ускоряет процесс работы. Google создала Jules в основном для профессиональных разработчиков, однако его интерфейс также разработан так, чтобы быть удобным и понятным для новичков.
При этом компания сообщила, что представила этот продукт в ответ на конкурентов, таких как GitHub Copilot и Amazon CodeWhisperer. Новый помощник по искусственному интеллекту направлен на повышение продуктивности разработчиков и улучшение качества кода, и ожидается, что в будущем он станет важным инструментом в создании программного обеспечения.