AQSh hukumati elektr transport vositalari uchun zaryad stansiyalari loyihasiga ajratilgan besh milliard dollar mablag‘ni muzlatishni bekor qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda TechCrunch sayti xabar berdi. Tramp ma’muriyati sudda yutqazgach, ilgari vaqtincha to‘xtatilgan mablag‘larni taqsimlash jarayonini qayta boshlashga ruxsat berdi.
Ushbu mablag‘lar federal dastur doirasida elektr transport vositalari uchun zaryad qurilmalarini kengaytirishga yo‘naltirilgan edi. Sud qaroridan so‘ng, federal va mahalliy organlar loyihalarni davom ettirish va mablag‘larni samarali sarflash imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Hukumat bu mablag‘larning elektr transport vositalari infratuzilmasini rivojlantirish va bozorni qo‘llab-quvvatlashda muhim ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Elektr transport vositalarining keng tarqalishi va atrof-muhitni muhofaza qilish maqsadida bunday infratuzilmani rivojlantirish zarur hisoblanadi.
Shuningdek, zaryad stansiyalari tarmog‘ining kengayishi transport tizimining samaradorligini oshirishga xizmat qiladi. Ushbu qaror elektr transport vositalariga bo‘lgan talabni oshirish va yangi texnologiyalarni joriy etishda muhim qadam sifatida baholanmoqda.
Hozirgi kunda elektr transport vositalari bozori tez sur’atlar bilan rivojlanmoqda va hukumatning bu sohadagi qo‘llab-quvvatlashi kelajakda yanada ko‘proq investitsiyalarni jalb etish imkonini beradi.

США финансируют зарядные станции для электрического транспорта
Правительство США отменило заморозку выделенных пяти миллиардов долларов на проект зарядных станций для электрических транспортных средств. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт TechCrunch. После того как администрация Трампа проиграла в суде, ей было разрешено возобновить процесс распределения ранее временно приостановленных средств.
Эти средства были направлены на расширение зарядных устройств для электрических транспортных средств в рамках федеральной программы. После решения суда федеральные и местные органы получили возможность продолжить проекты и эффективно расходовать средства.
Правительство подчеркнуло, что эти средства имеют важное значение для развития инфраструктуры электрических транспортных средств и поддержки рынка. Развитие такой инфраструктуры необходимо для широкого распространения электрических транспортных средств и охраны окружающей среды.
Кроме того, расширение сети зарядных станций способствует повышению эффективности транспортной системы. Это решение рассматривается как важный шаг к увеличению спроса на электрические транспортные средства и внедрению новых технологий.
В настоящее время рынок электрических транспортных средств быстро развивается, и поддержка правительства в этой области позволит привлечь еще больше инвестиций в будущем