Duolingo bosh direktori sun’iy intellekt bo'yicha izoh berdi
Duolingo kompaniyasining bosh direktori Lukas Bier sun’iy intellekt bilan bog‘liq murakkab xat yuzasidan izoh berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U xat kompaniyaning yangi strategiyasini noto‘g‘ri tushunganlikdan kelib chiqqanini ta’kidladi. TechCrunch nashri xabariga ko‘ra, Bier ushbu xatni noto‘g‘ri talqin qilish deb atadi va ijtimoiy tarmoqlarda kompaniyaga nisbatan paydo bo‘lgan savollarga javob qaytardi.
Sun’iy intellekt sohasidagi qarorlar Duolingo’ning ishlab chiqarish jarayonlarini rivojlantirish va platformani yangi bosqichga olib chiqish maqsadida qabul qilingan. Bierning so‘zlariga ko‘ra, kompaniyaning yangi yo‘nalishi ushbu texnologiyadan foydalanishga yangicha yondashuvlarni joriy etishni ko‘zlaydi.
Shu tariqa, Duolingo o‘z xizmatlarini yanada takomillashtirish va foydalanuvchilarga qulayroq ta’lim muhitini yaratishga intilmoqda. Kompaniya boshqaruvi sun’iy intellekt yordamida ta’lim sifatini oshirishga katta e’tibor qaratmoqda.
Bu jarayonda yuzaga keladigan savollar va noto‘g‘ri tushunchalar ijtimoiy tarmoqlarda muhokama qilinmoqda. Lukas Bier bunday munozaralarga ochiq ekanligini va kompaniya siyosatini tushuntirishga tayyorligini bildirdi.

Генеральный директор Duolingo дал комментарий по поводу искусственного интеллекта
Генеральный директор компании Duolingo Лукас Бир прокомментировал сложное письмо, связанное с искусственным интеллектом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что письмо возникло из-за неправильного понимания новой стратегии компании. По информации издания TechCrunch, Бир назвал это письмо неправильной интерпретацией и ответил на вопросы, возникшие в социальных сетях по поводу компании.
Решения в области искусственного интеллекта были приняты с целью развития производственных процессов Duolingo и вывода платформы на новый уровень. По словам Бира, новое направление компании предусматривает внедрение новых подходов к использованию этой технологии.
Таким образом, Duolingo стремится улучшить свои услуги и создать более удобную образовательную среду для пользователей. Руководство компании уделяет большое внимание повышению качества образования с помощью искусственного интеллекта.
Вопросы и недоразумения, возникающие в этом процессе, обсуждаются в социальных сетях. Лукас Бир заявил, что открыт к таким дискуссиям и готов объяснять политику компании.