TechCrunch xabariga ko‘ra, Aalo Atomics kompaniyasi 100 million dollar miqdorida sarmoya olganini ma’lum qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu mablag‘ mikroreaktorlar va ma’lumot markazlarini birgalikda qurish uchun sarflanishi rejalashtirilmoqda. Bu innovatsion loyiha energetika va ma’lumot markazlari sohasida yangi imkoniyatlarni yaratishga xizmat qiladi.
Kompaniyaning asosiy maqsadi barqaror va samarali energiya manbalarini ishlab chiqish orqali ma’lumot markazlarini ta’minlashdir. Olingan sarmoya yangi texnologiyalarni ishlab chiqish va ularni amaliyotga joriy etish uchun qo‘llaniladi.
Mutaxassislarning ta’kidlashicha, bu qadam energetika sohasi va yuqori texnologiyalarni rivojlantirishda muhim o‘rin tutadi. Shu tarzda, Aalo Atomics innovatsiyalarni ilgari surish va raqobatbardosh yechimlar yaratishda yetakchi rol o‘ynashni maqsad qilgan.
Ushbu loyiha kelajakda energiya samaradorligini oshirish va ma’lumot markazlarining barqarorligini ta’minlashga xizmat qiladi.

Aalo Atomics получила инвестиции в размере 100 миллионов долларов
По сообщению TechCrunch, компания Aalo Atomics объявила о привлечении инвестиций в размере 100 миллионов долларов. Об этом сообщил Zamin.uz.
Эти средства планируется направить на совместное строительство микрореакторов и дата-центров. Этот инновационный проект призван создать новые возможности в области энергетики и дата-центров.
Основная цель компании — обеспечение дата-центров устойчивыми и эффективными источниками энергии. Полученные инвестиции будут использованы для разработки новых технологий и их внедрения в практику.
По словам специалистов, этот шаг занимает важное место в развитии энергетической отрасли и высоких технологий. Таким образом, Aalo Atomics ставит целью играть ведущую роль в продвижении инноваций и создании конкурентоспособных решений.
Этот проект в будущем будет способствовать повышению энергоэффективности и обеспечению устойчивости дата-центров.