MAX messenjeri 1 sentabrdan majburiy o‘rnatiladi
1 sentabrdan boshlab MAX messenjeri elektron qurilmalarga oldindan o‘rnatilishi majburiy bo‘lgan dasturlar ro‘yxatiga kiritiladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda bosh vazir Mixail Mishustin qaror qabul qildi, deb xabar berildi. Yangi qoidalarga muvofiq, MAX messenjeri 2023 yilda majburiy dasturlar orasida bo‘lgan VK Messenger o‘rnini egallaydi.
Shuningdek, 1 sentabrdan iOS va HyperOS operatsion tizimlariga ham RuStore ilovasini o‘rnatish talab etiladi. Avval bu ilova faqat Android va HarmonyOS qurilmalarida mavjud edi.
MAX messenjeri kelajakda “Gosuslugi” portali va “Sferum” ta’lim platformasi bilan integratsiya qilinishi rejalashtirilgan. Bu ilova oddiy messenjer sifatida emas, balki davlat xizmatlari bilan onlayn muloqot vositasi sifatida ham faoliyat yuritadi.
Ilovaning rasmiy taqdimoti kuzda bo‘lib o‘tadi. Hozirda esa foydalanuvchilar MAX messenjerida yozishmalarni amalga oshirishi, qo‘ng‘iroq qilishi, shuningdek ovozli xabar va fayllarni almashishi mumkin.

MAX мессенджер с 1 сентября будет обязательным для установки
С 1 сентября MAX мессенджер будет включён в список программ, обязательных для предварительной установки на электронные устройства. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом было принято решение премьер-министром Михаилом Мишустиным, как сообщается. В соответствии с новыми правилами, в 2023 году MAX мессенджер заменит VK Messenger, который входил в список обязательных программ.
Кроме того, с 1 сентября на операционные системы iOS и HyperOS также потребуется установка приложения RuStore. Ранее это приложение было доступно только на устройствах Android и HarmonyOS.
В будущем планируется интеграция MAX мессенджера с порталом «Госуслуги» и образовательной платформой «Сферум». Это приложение будет функционировать не только как обычный мессенджер, но и как средство онлайн-взаимодействия с государственными услугами.
Официальная презентация приложения состоится осенью. В настоящее время пользователи могут переписываться в MAX мессенджере, совершать звонки, а также обмениваться голосовыми сообщениями и файлами.