AQSH prezidenti Donald Tramp juma kuni TikTok ilovasi atrofidagi vaziyat bo‘yicha bayonot berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, amerikalik xaridorlar TikTok’ni sotib olishga qiziqish bildirmoqda. Shuningdek, ByteDance kompaniyasiga o‘z aktivlarini sotish uchun muddatni uzaytirish imkoniyati ko‘rib chiqilmoqda.
Tramp TikTok foydalanuvchilarining shaxsiy ma’lumotlari xavfsizligi borasida ortiqcha xavotirga o‘rin yo‘qligini ta’kidladi. Hozircha u bu masalani Xitoy rahbari Si Szinpin bilan muhokama qilmagan, biroq munosabatlarni muhim vaqtda muhokama qilish rejalashtirilganini bildirdi.
Qiziqarli jihati shundaki, TikTok bilan bog‘liq noaniqliklar davom etayotgan bir paytda Oq uy o‘zining rasmiy TikTok akkauntini yaratdi. Ushbu harakat jamoatchilik orasida turli fikrlar va munozaralarga sabab bo‘ldi.
Bu holat TikTok ilovasining AQSHda qanday o‘ringa ega ekanligini va uning kelajagi haqida savollarni yanada kuchaytirdi. Prezidentning bayonoti va Oq uyning yangi qadamlarining kelgusida qanday natija berishi yaqin kunlarda aniq bo‘ladi.

Трамп: Американцы заинтересованы в покупке TikTok
Президент США Дональд Трамп в пятницу сделал заявление по ситуации вокруг приложения TikTok. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, американские покупатели проявляют интерес к покупке TikTok. Также рассматривается возможность продления срока для компании ByteDance на продажу своих активов.
Трамп подчеркнул, что излишних опасений по поводу безопасности личных данных пользователей TikTok нет. Пока он не обсуждал этот вопрос с китайским лидером Си Цзиньпином, однако планируется обсудить отношения в важное время.
Интересно, что в то время, когда неопределённость вокруг TikTok продолжается, Белый дом создал свой официальный аккаунт в TikTok. Этот шаг вызвал различные мнения и дискуссии в обществе.
Эта ситуация ещё больше усилила вопросы о том, какое место занимает приложение TikTok в США и каково его будущее. В ближайшие дни станет ясно, к каким результатам приведут заявление президента и новые шаги Белого дома.