Mobiuz Qoraqalpog‘iston va Xorazmda eng tez internetni taqdim etdi
Mobil aloqa operatori Mobiuz Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatining aholisi zich yashaydigan hududlarida mobil internet tezligi bo‘yicha barcha raqobatchilaridan oldinda turibdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zbekiston Telekommunikatsiya tarmoqlarini boshqarish Respublika markazi ma’lumot berdi. 2025-yil 5-avgustdan 24-avgustgacha o‘tkazilgan mustaqil radiomonitoring natijalari shuni ko‘rsatdiki, Mobiuz O‘zbekistonning g‘arbiy hududlaridagi shahar va tumanlarda 4000 kilometrdan ortiq masofada eng yuqori internet tezligi va tarmoq barqarorligini ta’minlagan.
Qoraqalpog‘istonda o‘rtacha mobil internet tezligi 59,99 megabit/soniya, Xorazm viloyatida esa 36,79 megabit/soniyaga yetgan. Bu ko‘rsatkichlar operatorning texnik imkoniyatlari va infratuzilma sifatining yuqoriligidan dalolat beradi.
Shuningdek, tahlillar Mobiuzning nafaqat yuklab olish tezligi, balki signal barqarorligi va ma’lumot uzatish sifati bo‘yicha ham yetakchi ekanligini tasdiqlaydi. Mustaqil radiomonitoring natijalari ushbu operatorning sohadagi ishonchli va ustun o‘rnini yana bir bor mustahkamlagan.

Mobiuz предоставил самый быстрый интернет в Каракалпакстане и Хорезме
Мобильный оператор Mobiuz опережает всех конкурентов по скорости мобильного интернета в густонаселённых районах Республики Каракалпакстан и Хорезмской области. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили в Республиканском центре управления телекоммуникационными сетями Узбекистана. Результаты независимого радиомониторинга, проведённого с 5 по 24 августа 2025 года, показали, что Mobiuz обеспечил наибольшую скорость интернета и стабильность сети на расстоянии более 4000 километров в городах и районах западных регионов Узбекистана.
Средняя скорость мобильного интернета в Каракалпакстане достигла 59,99 мегабит в секунду, а в Хорезмской области — 36,79 мегабит в секунду. Эти показатели свидетельствуют о высоких технических возможностях оператора и качестве инфраструктуры.
Кроме того, анализ подтверждает, что Mobiuz является лидером не только по скорости загрузки, но и по стабильности сигнала и качеству передачи данных. Результаты независимого радиомониторинга ещё раз укрепили надёжное и ведущие позиции этого оператора в отрасли.