Ushbu farmonga asosan, fuqarolarning shaxsiy ma’lumotlari rasmiy holatga keltiriladi va ularning qog‘oz shaklidagi hujjatlar bilan teng yuridik kuchga ega bo‘ladi. Endilikda davlat organlari va tashkilotlari MyGov portalidagi ma’lumotlar taqdim etilganda, qog‘oz ko‘rinishidagi nusxasini talab qila olmaydi.
Shuningdek, 2025 yil 1 noyabrdan boshlab bir qator qulayliklar joriy etiladi. Xususan, Davlat xizmatlari markazlariga murojaat qilgan pensionerlar, homilador ayollar va 3 yoshga to‘lmagan farzandi bilan kelgan fuqarolarga navbatsiz xizmat ko‘rsatish huquqi beriladi.
Bundan tashqari, jismoniy shaxslarni Yagona identifikatsiya tizimi OneID orqali ro‘yxatdan o‘tkazishda biometrik aniqlash usuli – Face ID texnologiyasi joriy etiladi. Yana bir muhim yangilik shundan iboratki, endilikda Davlat xizmatlari markazlari Yagona portal orqali taqdim etilayotgan barcha xizmatlar bo‘yicha aholi va tadbirkorlarga xizmat ko‘rsatish huquqiga ega bo‘ladi.
Bu esa xizmatlardan foydalanish jarayonini yanada tez, shaffof va qulay qilishni ta’minlaydi. Ushbu o‘zgarishlar davlat xizmatlarini yanada sifatli va samarali qilishga xizmat qiladi.

С 2025 года государственные услуги будут предоставляться онлайн
8 сентября текущего года в соответствии с указом Президента № PF–157, с 1 ноября 2025 года на Едином интерактивном портале государственных услуг (MyGov.uz) гражданам будут предоставляться данные о них в режиме реального времени через их личный кабинет. Об этом сообщает Zamin.uz.
В соответствии с этим указом личные данные граждан будут приведены в официальный вид и будут иметь равную юридическую силу с бумажными документами. Теперь государственные органы и организации при предоставлении данных с портала MyGov не смогут требовать бумажные копии.
Кроме того, с 1 ноября 2025 года будут введены ряд удобств. В частности, пенсионеры, беременные женщины и граждане, пришедшие с детьми до 3 лет, получат право на обслуживание без очереди в центрах государственных услуг.
Также при регистрации физических лиц через Единую систему идентификации OneID будет внедрён биометрический метод распознавания – технология Face ID. Ещё одним важным нововведением является то, что теперь центры государственных услуг будут иметь право обслуживать население и предпринимателей по всем услугам, предоставляемым через Единый портал.
Это обеспечит более быстрый, прозрачный и удобный процесс получения услуг. Эти изменения направлены на повышение качества и эффективности государственных услуг.