Tesla kompaniyasi kuzatuv kengashi raisi Robin Denholm Ilon Maskka tegishli bo‘lgan 1 trillion dollarlik kompensatsiya rejasi bo‘yicha davom etayotgan muhokamalarni biroz g‘alati deb baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning fikricha, Ilon Mask kompaniyani muvaffaqiyatli boshqarib, katta yutuqlarga erishgan. Ushbu to‘lov rejasi 2018 yilda Tesla aksiyadorlari tomonidan ma’qullangan edi.
Biroq so‘nggi paytlarda ayrim ekspertlar bu miqdorni haddan tashqari deb hisoblab, uning adolatli ekanligiga shubha bildirmoqda. Robin Denholmning ta’kidlashicha, Ilon Maskning yetakchilik qobiliyati tufayli kompaniya qiymati sezilarli darajada oshgan va u ushbu mukofotga to‘liq loyiqdir.
Mazkur masala hozirda sud tomonidan qayta ko‘rib chiqilmoqda va yakuniy qarorning yaqin haftalarda e’lon qilinishi kutilmoqda. Bu jarayon kompaniya va uning aksiyadorlari uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Глава Tesla Илон Маск защитил свою компенсацию
Председатель наблюдательного совета компании Tesla Робин Денхолм назвала продолжающиеся обсуждения плана компенсации Илона Маска на сумму в 1 триллион долларов несколько странными. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её мнению, Илон Маск успешно руководит компанией и добился больших успехов. Этот план выплат был одобрен акционерами Tesla в 2018 году.
Однако в последнее время некоторые эксперты считают эту сумму чрезмерной и сомневаются в её справедливости. По словам Робин Денхолм, благодаря лидерским качествам Илона Маска стоимость компании значительно выросла, и он полностью заслуживает эту награду.
В настоящее время этот вопрос пересматривается в суде, и ожидается, что окончательное решение будет объявлено в ближайшие недели. Этот процесс имеет важное значение для компании и её акционеров.