Amerika Qo‘shma Shtatlarida joylashgan Divergent kompaniyasi maxsus harbiy qismlar ishlab chiqarishni kengaytirish maqsadida 290 million dollar, ya’ni taxminan 3,6 trillion so‘m miqdorida investitsiya jalb qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda TechCrunch nashri xabar berdi. Kompaniya o‘zining modulli ishlab chiqarish texnologiyasi va 3D bosma asosidagi tizimi yordamida harbiy mahsulotlarni samarali, tez va arzon narxda tayyorlash imkonini yaratmoqda.
Olingan mablag‘lar asosan ishlab chiqarish hajmini oshirish, zavod infratuzilmasini rivojlantirish hamda mudofaa sohasidagi buyurtmalarni bajarishga yo‘naltiriladi. Divergent kompaniyasi AQSh mudofaa idoralari bilan yaqindan hamkorlik qilib, yuqori sifatli harbiy qismlar ishlab chiqarishni maqsad qilgan.
Ushbu investitsiya kompaniyaning texnologik imkoniyatlarini kengaytirish va mudofaa sanoatidagi o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi. Shu bilan birga, texnologiyaning rivojlanishi harbiy sohada yangi innovatsiyalarni joriy etishga ham yordam beradi.
Divergentning ishlab chiqarish tizimi zamonaviy talablar asosida yaratilgan bo‘lib, bu sohada raqobatbardosh mahsulotlar ishlab chiqarishni ta’minlaydi. Kompaniya kelgusida ham mudofaa sanoatidagi ehtiyojlarni qondirish uchun yangi loyihalarni amalga oshirishni rejalashtirmoqda.

Компания Divergent расширяет производство военных частей
Компания Divergent, расположенная в Соединённых Штатах Америки, привлекла инвестиции в размере 290 миллионов долларов, что составляет примерно 3,6 триллиона сумов, с целью расширения производства специальных военных комплектующих. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание TechCrunch. Компания с помощью своей модульной технологии производства и системы на основе 3D-печати создаёт возможность эффективного, быстрого и недорогого изготовления военной продукции.
Полученные средства в основном будут направлены на увеличение объёмов производства, развитие инфраструктуры завода, а также выполнение заказов в оборонной сфере. Компания Divergent тесно сотрудничает с оборонными ведомствами США и ставит целью производство высококачественных военных комплектующих.
Эти инвестиции служат расширению технологических возможностей компании и укреплению её позиции в оборонной промышленности. Кроме того, развитие технологий способствует внедрению новых инноваций в военной сфере.
Производственная система Divergent создана на основе современных требований и обеспечивает выпуск конкурентоспособной продукции в этой области. Компания планирует и в дальнейшем реализовывать новые проекты для удовлетворения потребностей оборонной промышленности.