Steam 2026 yildan 32-bit Windowsni qo‘llamaydi
Steam 2026 yil 1-yanvardan boshlab 32-bit Windows operatsion tizimlarini qo‘llab-quvvatlashni to‘xtatadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Steam’ning rasmiy sayti ma’lumot berdi. Hozirda Steam faqat Windows 10 32-bit versiyasini qo‘llab-quvvatlaydi, ammo ushbu tizimdan foydalanadigan foydalanuvchilar soni juda kam – atigi 0,01 foizni tashkil qiladi.
Kelajakda Steam faqat 64-bit Windows operatsion tizimlarida ishlashni davom ettiradi. Windows 10 ning 64-bit versiyasi hali ham qo‘llab-quvvatlanadi va unda 32-bit o‘yinlarni o‘ynash mumkin bo‘ladi.
Biroq, 32-bit Windows tizimlari uchun Steam dasturiga hech qanday yangilanishlar, shu jumladan xavfsizlik yangilanishlari ham berilmaydi. Steam texnik muammolar yuzasidan 32-bit tizim foydalanuvchilariga yordam ko‘rsata olmaydi.
Shuning uchun foydalanuvchilarga barqaror va xavfsiz ishlash uchun 64-bit Windows operatsion tizimiga o‘tish tavsiya etiladi. Bu o‘z navbatida o‘yinlar va dasturlarni muammosiz ishlashini ta’minlaydi.
Steam foydalanuvchilari operatsion tizimlarini yangilab, zamonaviy imkoniyatlardan to‘liq foydalanishlari mumkin.

Steam с 2026 года не будет поддерживать 32-битные Windows
Steam с 1 января 2026 года прекратит поддержку 32-битных операционных систем Windows. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает официальный сайт Steam. В настоящее время Steam поддерживает только 32-битную версию Windows 10, однако количество пользователей этой системы очень мало — всего 0,01 процента.
В будущем Steam будет работать только на 64-битных операционных системах Windows. 64-битная версия Windows 10 по-прежнему будет поддерживаться, и на ней можно будет запускать 32-битные игры.
Однако для 32-битных систем Windows не будет выпускаться никаких обновлений Steam, включая обновления безопасности. Steam не сможет оказывать техническую поддержку пользователям 32-битных систем.
Поэтому пользователям рекомендуется перейти на 64-битную операционную систему Windows для стабильной и безопасной работы. Это, в свою очередь, обеспечит бесперебойную работу игр и программ.
Пользователи Steam могут обновить свои операционные системы и полностью воспользоваться современными возможностями.