Microsoft Windows 11 Copilotga yangi portretlar qo‘shdi
Microsoft kompaniyasi Windows 11 operatsion tizimidagi Copilot yordamchisiga yangi “Portretlar” funksiyasini qo‘shdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu yangilik Copilot Labs bo‘limida joylashgan bo‘lib, 40 xil stilizatsiyalangan avatarlarni o‘z ichiga oladi. Avatarlar yordamida Copilot foydalanuvchi bilan real vaqt rejimida ovozli suhbatda tabiiy harakatlar bilan muloqot qilish imkonini beradi.
Ushbu yangilanish sun’iy intellekt bilan bog‘liq munosabatlarni yanada qulay va tushunarli qilishga qaratilgan. Microsoftning ta’kidlashicha, har bir portret inson ko‘rinishiga ega, ammo fotorrealistik emas.
Bu esa turli vizual variantlarni taklif qilib, Copilotning ishonchliligini saqlab qoladi. Hozirgi vaqtda ushbu funksiya faqat AQSh, Buyuk Britaniya va Kanada hududlarida mavjud.
Shuningdek, avatarlardan foydalanish uchun foydalanuvchi 18 yoshdan katta bo‘lishi talab etiladi. Bu yangilik Copilot yordamchisining samaradorligini oshirish va foydalanuvchilar bilan yanada yaqin aloqani ta’minlashga xizmat qiladi.

Microsoft Windows 11 Copilot добавил новые портреты
Компания Microsoft добавила новую функцию «Портреты» в помощник Copilot операционной системы Windows 11. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это нововведение расположено в разделе Copilot Labs и включает 40 различных стилизованных аватаров. С помощью аватаров Copilot позволяет пользователю вести голосовой диалог в реальном времени с естественными движениями.
Это обновление направлено на то, чтобы сделать взаимодействие с искусственным интеллектом более удобным и понятным. По словам Microsoft, каждый портрет имеет человеческий облик, но не является фотореалистичным.
Это предлагает различные визуальные варианты, сохраняя при этом надежность Copilot. В настоящее время эта функция доступна только в США, Великобритании и Канаде.
Кроме того, для использования аватаров пользователь должен быть старше 18 лет. Это нововведение служит для повышения эффективности помощника Copilot и обеспечения более тесного взаимодействия с пользователями.