Google kompaniyasining Yaponiya bo‘limi yangi konseptual kompyuter klaviaturasini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu klaviatura diskli telefon uslubida yaratilgan bo‘lib, an’anaviy tugmalar o‘rniga maxsus disklar yordamida harflar teriladi. Kompaniya ta’kidicha, bu klaviatura qo‘l uchun qulay joylashgan va diskli tizim tasodifiy bosishlarning oldini oladi, shuningdek, ishonchli va aniq yozishni ta’minlaydi.
Diskning orqaga qaytishi yozuv jarayonini tartibga solishga va xotirjam ishlashga yordam beradi. Google Yaponiya bunday mahsulotlarni jiddiy qabul qilish shart emasligini bildiradi, chunki ular har yili hazilona konseptlarni taqdim etadi.
Masalan, 2022 yilda kompaniya barcha harflari bir qatorda joylashgan Gboard Bar klaviaturasini namoyish qilgan edi. Shuningdek, Google ushbu diskli klaviaturani o‘zi yasashni istaganlar uchun uning chizmalarini ommaga taqdim etdi.
Bu yangilik texnologiya ixlosmandlari va dizayn sohasidagi mutaxassislar uchun qiziqarli imkoniyat yaratadi.

Google представила новую клавиатуру с диском
Японское подразделение компании Google представило новую концептуальную компьютерную клавиатуру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта клавиатура выполнена в стиле дискового телефона, где вместо традиционных клавиш используются специальные диски для ввода букв. По словам компании, клавиатура удобно расположена для рук, а дисковая система предотвращает случайные нажатия, обеспечивая надежный и точный набор текста.
Возврат диска назад помогает упорядочить процесс письма и работать спокойно. Google Япония отмечает, что не стоит воспринимать такие продукты слишком серьезно, так как ежегодно они представляют шуточные концепты.
Например, в 2022 году компания демонстрировала клавиатуру Gboard Bar, в которой все буквы расположены в одной строке. Также Google предоставила чертежи этой дисковой клавиатуры для тех, кто хочет сделать её самостоятельно.
Эта новинка создаёт интересные возможности для любителей технологий и специалистов в области дизайна.