iPhone 17 Pro Max va Galaxy S25 Ultra smartfonlari ish tezligi bo‘yicha yana bir bor solishtirildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
4pda.to nashrining ma’lumotiga ko‘ra, YouTube-kanal PhoneBuff tomonidan o‘tkazilgan sinovda ko‘proq ilovalar va robot qo‘l yordamida aniq o‘lchovlar amalga oshirildi. Natijada Android flagmani, ya’ni Galaxy S25 Ultra sezilarli ustunlik bilan g‘olib bo‘ldi.
Sinov ikki bosqichda o‘tkazildi. Birinchi bosqichda ikkala smartfonda bir xil ilovalar ketma-ket ishga tushirildi, so‘ng ularni fon rejimiga o‘tkazish amalga oshirildi.
Ikkinchi bosqichda esa barcha ilovalar qayta ochildi. Barcha harakatlar robot tomonidan aniq va bir xil sharoitda bajarildi.
Galaxy S25 Ultra birinchi bosqichni 2 daqiqa 2,59 soniyada yakunladi, iPhone 17 Pro Max esa 2 daqiqa 16,18 soniyada ishni tamomladi. Ikkinchi bosqichda ham Galaxy S25 Ultra g‘olib bo‘lib, 47 soniya vaqt sarflagan, iPhone esa 49 soniyada sinovni tugatdi.
Muallif ta’kidicha, ba’zan S25 Ultra uchta ilovada oldinda bo‘lgan. Shu bilan birga, iPhone video tahrir dasturida rolikni eksport qilish jarayonida 40 foiz ko‘proq vaqt sarflagan.
Bu esa qiziq, chunki video ishlov berish Apple qurilmalarining kuchli tomonlaridan hisoblanadi. Umuman olganda, Galaxy S25 Ultra ish tezligi bo‘yicha aniq ustunlikka ega ekanligi ma’lum bo‘ldi.

Galaxy S25 Ultra работал быстрее iPhone 17 Pro Max
По данным издания 4pda.to, в тесте, проведённом YouTube-каналом PhoneBuff, было запущено больше приложений и использовалась роботизированная рука для точных измерений. В результате флагман на Android, а именно Galaxy S25 Ultra, одержал убедительную победу.
Тест проходил в два этапа. На первом этапе на обоих смартфонах последовательно запускались одинаковые приложения, после чего они переводились в фоновый режим.
На втором этапе все приложения были заново открыты. Все действия выполнялись роботом точно и в одинаковых условиях.
Galaxy S25 Ultra завершил первый этап за 2 минуты 2,59 секунды, а iPhone 17 Pro Max — за 2 минуты 16,18 секунды. Во втором этапе также победил Galaxy S25 Ultra, потративший 47 секунд, в то время как iPhone закончил тест за 49 секунд.
Автор отметил, что иногда S25 Ultra опережал в трёх приложениях. При этом iPhone затратил на 40% больше времени на экспорт ролика в программе для видеомонтажа.
Это интересно, поскольку обработка видео считается сильной стороной устройств Apple. В целом стало ясно, что Galaxy S25 Ultra обладает явным преимуществом по скорости работы.