Yangi qurilma DGX Spark nomi bilan tanilgan bo‘lib, uning og‘irligi atigi 1,2 kilogrammni tashkil qiladi. Mutaxassislarning ta’kidlashicha, DGX Spark data-markaz darajasidagi ishlash quvvatiga ega bo‘lib, ko‘plab murakkab vazifalarni bajarishga qodir.
Ushbu superkompyuter oddiy shaxsiy kompyuterlarning imkoniyatlari yetishmaydigan sohalar uchun mo‘ljallangan. Qurilmaning narxi taxminan 4000 dollarni tashkil etadi, bu esa hozirgi kurs bo‘yicha 51 million so‘mga teng.
Foydalanuvchilar orasida DGX Sparkning o‘yinlarda necha kadr tezligida ishlashi haqida savollar ko‘p uchramoqda. Shu bilan birga, uning kichik o‘lchamlari va yuqori ishlash tezligi ko‘plab sohalarda yangi imkoniyatlar ochadi.
NVIDIA kompaniyasi ushbu yangi mahsulot yordamida sun’iy intellekt texnologiyalarini yanada kengroq tarqatishni maqsad qilgan. DGX Spark zamonaviy texnologiyalarni qo‘llagan holda, ish jarayonlarini tezlashtirish va samaradorlikni oshirishda muhim vosita hisoblanadi.
Ushbu qurilma ilmiy tadqiqotlar, sanoat va boshqa ko‘plab sohalarda qo‘llanilishi mumkin. Shuningdek, u kichik o‘lchamlari tufayli har qanday joyda qulay foydalanishga mo‘ljallangan.

NVIDIA представила самый маленький суперкомпьютер искусственного интеллекта
Компания NVIDIA представила самый маленький суперкомпьютер искусственного интеллекта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Новое устройство известно под названием DGX Spark, его вес составляет всего 1,2 килограмма. По словам специалистов, DGX Spark обладает производительностью уровня дата-центра и способен выполнять множество сложных задач.
Этот суперкомпьютер предназначен для областей, где возможности обычных персональных компьютеров недостаточны. Стоимость устройства составляет примерно 4000 долларов, что по текущему курсу равно 51 миллиону сумов.
Среди пользователей часто возникают вопросы о том, с какой частотой кадров DGX Spark работает в играх. При этом его компактные размеры и высокая производительность открывают новые возможности во многих сферах.
Компания NVIDIA с помощью этого нового продукта ставит цель более широкого распространения технологий искусственного интеллекта. DGX Spark, используя современные технологии, является важным инструментом для ускорения рабочих процессов и повышения эффективности.
Это устройство может применяться в научных исследованиях, промышленности и многих других областях. Кроме того, благодаря своим компактным размерам, оно предназначено для удобного использования в любом месте.