OpenAI O‘zbekistonda arzon ChatGPT Go ni ishga tushirdi
OpenAI kompaniyasi O‘zbekiston va boshqa rivojlanayotgan mamlakatlarda ChatGPT dasturining yangi, arzonroq versiyasi — ChatGPT Go ni ishga tushirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Uz24 axborot manbasi xabar berdi. Yangi tarif oyiga atigi 5 dollarni tashkil qiladi, bu hozirda mavjud bo‘lgan ChatGPT Plus obunasidan to‘rt baravar arzon hisoblanadi.
OpenAI ma’lumotiga ko‘ra, ushbu xizmat asosan iqtisodiyoti rivojlanayotgan va o‘rta daromadli mamlakatlar foydalanuvchilari uchun mo‘ljallangan. O‘zbekiston, Markaziy Osiyoning barcha davlatlari hamda Senegal, Misr, Tunis kabi Afrika mamlakatlari bu yangi xizmatdan foydalanish imkoniga ega bo‘ladi.
ChatGPT Go arzon narxi bilan ko‘proq odamga sun’iy intellekt texnologiyalaridan foydalanish imkoniyatini yaratadi. Bu esa mintaqada raqamli texnologiyalar rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Yangi xizmat foydalanuvchilarga tezkor va sifatli yordam ko‘rsatishni maqsad qilgan. Shu bilan birga, OpenAI kompaniyasi o‘z mahsulotlarini yanada kengroq auditoriyaga taqdim etish orqali sun’iy intellektni keng jamoatchilikka yaqinlashtirmoqchi.
Bu yangilik O‘zbekiston va boshqa rivojlanayotgan davlatlar uchun raqamli imkoniyatlarni oshirishda muhim qadam hisoblanadi.

OpenAI запустила в Узбекистане недорогой ChatGPT Go
Компания OpenAI запустила в Узбекистане и других развивающихся странах новую, более дешевую версию программы ChatGPT — ChatGPT Go. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщил информационный источник Uz24. Новый тариф составляет всего 5 долларов в месяц, что в четыре раза дешевле существующей подписки ChatGPT Plus.
По данным OpenAI, эта услуга в основном предназначена для пользователей из стран с развивающейся экономикой и средним уровнем дохода. Узбекистан, все страны Центральной Азии, а также такие африканские страны, как Сенегал, Египет, Тунис, получат возможность пользоваться этой новой услугой.
ChatGPT Go благодаря своей низкой цене предоставляет возможность большему количеству людей использовать технологии искусственного интеллекта. Ожидается, что это положительно повлияет на развитие цифровых технологий в регионе.
Новая услуга направлена на предоставление пользователям быстрого и качественного обслуживания. В то же время компания OpenAI стремится приблизить искусственный интеллект к широкой аудитории, предлагая свои продукты более широкому кругу пользователей.
Это нововведение является важным шагом в расширении цифровых возможностей для Узбекистана и других развивающихся стран.