OpenAI kompaniyasi tomonidan yangi GPT-5.4 modeli tasodifan ochiqlanib qolgan bo‘lishi mumkin, deb Rozetked xabar berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu model haqidagi ma’lumotlar ijtimoiy tarmoqlar va GitHub platformasida paydo bo‘ldi. Foydalanuvchilar taxminiga ko‘ra, OpenAI kompaniyasi GPT-5.3 versiyasini o‘tkazib yuborib, bevosita GPT-5.4 versiyasini taqdim etishi mumkin.
Bunga kompaniya materiallarida qoldirilgan imloviy xatolar sabab bo‘lgan. Voqealar quyidagicha rivojlandi: GitHub’dagi kod o‘zgarishlari orqali dasturchilar neyrotarmoqning tasvirlarni siqmasdan, asl holida qayta ishlash imkoniyatini joriy qilishayotgani ma’lum bo‘ldi.
PiunikaWeb portali dastlabki tavsifda "GPT-5.4 va undan yangiroq" modellarini qo‘llab-quvvatlash haqida yozilganini ta’kidladi. Tez orada bu xatolik aniqlanib, matn GPT-5.3-Codex shakliga o‘zgartirildi.
Shuningdek, tarmoqda GPT-5.4 modeli standart tanlov menyusida ko‘rinib qolgan skrinshotlar tarqaldi. Eslatib o‘tamiz, hozirgi GPT-5.3-Codex versiyasi atigi ikki hafta avval, 5-fevralda chiqarilgan edi.

Новая модель GPT-5.4 от OpenAI случайно была раскрыта
Компания OpenAI, возможно, случайно раскрыла новую модель GPT-5.4, сообщает Rozetked. Об этом сообщает Zamin.uz.
Информация об этой модели появилась в социальных сетях и на платформе GitHub. По предположениям пользователей, компания OpenAI может пропустить версию GPT-5.3 и сразу представить версию GPT-5.4.
Причиной этому стали орфографические ошибки в материалах компании. События развивались следующим образом: через изменения кода на GitHub разработчики обнаружили, что нейросеть внедряет возможность обработки изображений без сжатия, в их исходном виде.
Портал PiunikaWeb отметил, что в первоначальном описании упоминалась поддержка моделей «GPT-5.4 и новее». Вскоре эта ошибка была обнаружена, и текст был изменён на форму GPT-5.3-Codex.
Кроме того, в сети распространились скриншоты, на которых модель GPT-5.4 видна в стандартном меню выбора. Напомним, что текущая версия GPT-5.3-Codex была выпущена всего две недели назад, 5 февраля.