2026-yil 25-fevral kuni Samsung kompaniyasi Galaxy Unpacked tadbirida o'zining yangi flagman smartfonlari — Galaxy S26, S26+ va S26 Ultra modellarini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qurilmalarda asosiy e'tibor sun'iy intellekt imkoniyatlari va yangi avlod kuchli protsessorlariga qaratilgan. Galaxy S26 Ultra modelining asosiy xususiyatlari quyidagicha: 6.9 dyuymli Dynamic AMOLED 2X ekranga ega.
Smartfon Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm) protsessori bilan jihozlangan. Xotira hajmi 12 yoki 16 GB RAM va ichki xotira 256 GB dan 1 TB gacha o'zgaradi.
Qurilma 5000 mAh sig‘imli batareyaga ega bo‘lib, 60 vatt tezkor quvvatlash imkoniyatini beradi. 30 daqiqada 75 foizgacha quvvatlanadi.
Asosiy kamera 200 megapikselli bo‘lib, 5 marta periskopli yaqinlashtirish va 8K formatda video yozish imkoniyatiga ega. Shuningdek, yangi Privacy Display texnologiyasi va 7 yillik dasturiy ta'minot yangilanish kafolati bilan ham ajralib turadi.
Galaxy S26 va S26+ modellarida 6.3 dyuym (S26) va 6.7 dyuym (S26+) AMOLED displeylar mavjud. Ular 12 GB RAM va 256 GB dan boshlanuvchi ichki xotira bilan ta'minlangan.
Samsung 128 GB versiyasidan butunlay voz kechgan. S26 modelida 4300 mAh, S26+ modelida esa 4900 mAh sig‘imli batareya mavjud.
Asosiy kamera esa 50 megapikselli. Yangi qurilmalar uchun boshlang‘ich narxlar quyidagicha belgilangan: Galaxy S26 modeli uchun $899.99, Galaxy S26+ modeli uchun esa $1,099.99.
Ushbu smartfonlar 11-martdan boshlab rasman sotuvga chiqariladi.
[miniposter=web-300]NASA kadrlar yetishmovchiligi sababli muhim loyihalarda qiyinchilikka uchradi[/miniposter]
NASA kadrlar yetishmovchiligi sababli muhim loyihalarda qiyinchilikka uchradi
AQSH Milliy aeronavtika va koinot boshqarmasi (NASA) so‘nggi bir yil ichida misli ko‘rilmagan kadrlar yetishmovchiligiga duch keldi. Bu haqda One.uz xabar beradi. AQSH Hisob palatasining yangi

Samsung представила новые смартфоны Galaxy S26
25 февраля 2026 года компания Samsung на мероприятии Galaxy Unpacked представила свои новые флагманские смартфоны — модели Galaxy S26, S26+ и S26 Ultra. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этих устройствах основное внимание уделено возможностям искусственного интеллекта и новым мощным процессорам следующего поколения. Основные характеристики модели Galaxy S26 Ultra следующие: экран Dynamic AMOLED 2X размером 6,9 дюйма.
Смартфон оснащён процессором Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 нм). Объём памяти варьируется от 12 или 16 ГБ ОЗУ и внутренней памяти от 256 ГБ до 1 ТБ.
Устройство оснащено аккумулятором ёмкостью 5000 мАч с возможностью быстрой зарядки мощностью 60 ватт. Зарядка до 75% происходит за 30 минут.
Основная камера имеет разрешение 200 мегапикселей, поддерживает 5-кратный перископический зум и запись видео в формате 8K. Также выделяется новой технологией Privacy Display и гарантией обновлений программного обеспечения на 7 лет.
Модели Galaxy S26 и S26+ оснащены AMOLED-дисплеями размером 6,3 дюйма (S26) и 6,7 дюйма (S26+). Они оснащены 12 ГБ ОЗУ и внутренней памятью от 256 ГБ.
Samsung полностью отказалась от версии с 128 ГБ. В модели S26 установлен аккумулятор ёмкостью 4300 мАч, а в S26+ — 4900 мАч.
Основная камера имеет разрешение 50 мегапикселей. Начальные цены на новые устройства установлены следующим образом: $899,99 за модель Galaxy S26 и $1 099,99 за модель Galaxy S26+.