Apple macOS Tahoe yangilanishi Studio Display monitorlarni qo'llab-quvvatlaydi
Apple kompaniyasi o'zining kompyuterlar uchun mo'ljallangan operatsion tizimiga navbatdagi kichik yangilanishni taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yangi macOS Tahoe 26.3.1 versiyasi foydalanuvchilar e'tiboriga yetkazildi. Bu yangilangan o'tgan oyda chiqarilgan 26.3 versiyasidan atigi uch hafta o'tib e'lon qilindi va asosan tizimning barqaror ishlashini ta'minlashga qaratilgan.
Xabarlar shuni ko'rsatadiki, yangilanish tizimdagi ba'zi xatoliklarni bartaraf etib, kompyuterning umumiy ishlash sifatini oshiradi. Ushbu dasturiy ta'minot yangilanishining eng katta ahamiyatiga ega bo'lgan o'zgarishi yangi Studio Display va Studio Display XDR nomli monitorlar uchun to'liq qo'llab-quvvatlash imkoniyati yaratildi.
Agar foydalanuvchilar ushbu zamonaviy ekranlarni o'z kompyuterlariga ulashni rejalashtiryapatsa, ularning to'g'ri va sifatli ishlashi uchun aynan shu yangilangan versiyani o'rnatish talab etiladi. Shu bilan birga, kompaniya yangi monitorlar uchun maxsus ichki dastur yangilanishini ham chiqardi.
Bu esa qurilmalarning samaradorligini yanada oshiradi va ularni zamonaviy talablarga javob beradigan darajaga yetkazadi. Yangi monitorlar 11-mart, chorshanba kunidan boshlab rasmiy ravishda sotuvga chiqarilishi rejalashtirilgan.
Mac kompyuterlaridan foydalanuvchilar yangi versiyani o'rnatish uchun tizim sozlamalariga kirib, dasturiy ta'minotni yangilash bo'limi orqali yuklab olishlari mumkin. Jarayon juda sodda va tushunarli bo'lib, har qanday foydalanuvchi uni oson bajarishi mumkin.
Apple kompaniyasining mutaxassislari barcha mijozlarga tizimni doimo o'z vaqtida yangilab borishni tavsiya qilmoqdalar. Bu esa xavfsizlikni ta'minlash va eng so'nggi funksiyalardan foydalanish imkonini beradi.

Обновление Apple macOS Tahoe поддерживает мониторы Studio Display
Компания Apple представила очередное небольшое обновление для своей операционной системы, предназначенной для компьютеров. Об этом сообщает Zamin.uz.
Новая версия macOS Tahoe 26.3.1 была доведена до сведения пользователей. Это обновление было объявлено всего через три недели после выхода версии 26.3, выпущенной в прошлом месяце, и направлено преимущественно на обеспечение стабильной работы системы.
Сообщения показывают, что обновление устраняет некоторые ошибки в системе и повышает общее качество работы компьютера. Наиболее значимым изменением этого программного обновления стало создание возможности полной поддержки новых мониторов под названиями Studio Display и Studio Display XDR.
Если пользователи планируют подключить эти современные экраны к своим компьютерам, для их правильной и качественной работы требуется установить именно эту обновленную версию. При этом компания также выпустила специальное внутреннее обновление программного обеспечения для новых мониторов.
Это еще больше повышает эффективность устройств и доводит их до уровня, соответствующего современным требованиям. Официальные продажи новых мониторов запланированы с 11 марта, среды.
Пользователи компьютеров Mac могут установить новую версию, зайдя в настройки системы и скачав ее через раздел обновления программного обеспечения. Процесс очень прост и понятен, любой пользователь сможет легко его выполнить.
Специалисты компании Apple рекомендуют всем клиентам регулярно обновлять систему вовремя. Это обеспечивает безопасность и дает возможность пользоваться новейшими функциями.