Apple iOS 26.4 va iPadOS uchun uchinchi sinov versiyasi chiqdi
Apple kompaniyasi iOS 26.4 hamda iPadOS 26.4 operatsion tizimlarining uchinchi sinov versiyasini ishlab chiqdi va dasturchilar hamda keng jamoatchilik uchun taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yangilanish dastlabki sinov versiyasi e'lon qilinganidan so‘ng atigi uch kun ichida chiqarilgani bilan alohida e’tiborga loyiqdir. Foydalanuvchilar yangi dasturiy ta’minotni Sozlamalar menyusidagi “Dasturiy ta’minotni yangilash” bo‘limi orqali yuklab olishlari mumkin.
Bu haqda macrumors.com sayti ma’lumot berdi. Yangi versiya bir qator muhim va foydali funksiyalarni o‘z ichiga oladi.
Jumladan, Apple Music ilovasida matnli so‘rovlar orqali musiqa yaratishni ta’minlovchi “Playlist Playground” funksiyasi joriy etildi. Bundan tashqari, Apple Podcasts endi video formatdagi podkastlarni ham qo‘llab-quvvatlaydi, bu esa kontent yaratuvchilarga yangi imkoniyatlar eshigini ochadi.
Shuningdek, RCS xabar almashinuvi uchun oxirigacha shifrlash tizimi sinovdan o‘tkazilmoqda, bu Android va iPhone foydalanuvchilari o‘rtasidagi muloqotning xavfsizligini yanada oshiradi. Tizimda “O‘g‘irlangan qurilmani himoya qilish” funksiyasi avtomatik tarzda yoqilgan bo‘lib, uyquni kuzatish va musiqa vidjetlari kabi yangi qulayliklar ham qo‘shildi.
Apple kompaniyasi shuningdek, watchOS 26.4 tizimining uchinchi sinov versiyasini ham taqdim etdi. Ushbu yangilanishlar orqali kompaniya foydalanuvchilar tajribasini yanada boyitish va xavfsizlik darajasini oshirishni maqsad qilgan.

Для Apple iOS 26.4 и iPadOS вышла третья бета-версия
Компания Apple разработала и представила для разработчиков и широкой общественности третью бета-версию операционных систем iOS 26.4 и iPadOS 26.4. Об этом сообщает Zamin.uz.
Особенно примечательно, что это обновление было выпущено всего через три дня после объявления о первой бета-версии. Пользователи могут загрузить новое программное обеспечение через раздел «Обновление ПО» в меню Настроек.
С соответствующей информацией выступил сайт macrumors.com. Новая версия включает ряд важных и полезных функций.
В частности, в приложении Apple Music внедрена функция «Playlist Playground», позволяющая создавать музыку с помощью текстовых запросов. Кроме того, Apple Podcasts теперь поддерживает подкасты в видеоформате, что открывает новые возможности для создателей контента.
Также тестируется система сквозного шифрования для обмена сообщениями RCS, что дополнительно повышает безопасность общения между пользователями Android и iPhone. В системе автоматически включена функция «Защита украденного устройства», а также добавлены новые удобства, такие как отслеживание сна и виджеты для музыки.
Компания Apple также представила третью бета-версию системы watchOS 26.4. С помощью этих обновлений компания стремится еще больше обогатить пользовательский опыт и повысить уровень безопасности.