X-Plane 12 simulyatori Apple Vision Pro qurilmasiga o'rnatiladi
Dunyo miqyosida mashhur bo'lgan X-Plane 12 parvoz simulyatori yaqinda Apple Vision Pro aralash reallik asbobiga o'rnatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dasturni yaratgan mutaxassislar jamoasi foydalanuvchilar tez orada ushbu o'ta haqiqiy aviatsiya simulyatorini to'g'ridan-to'g'ri o'z qurilmalarida his qilishlari mumkinligini e'lon qildi. Bu ajoyib integratsiya NVIDIA kompaniyasining ilg'or CloudXR 6.0 texnologiyasi yordamida amalga oshiriladi.
Yangilik haqida xabar tarqaldi. Buning ishlashi uchun joriy yil bahor oyida App Store do'konida maxsus yordamchi dastur chiqariladi.
Ilova ochilgach, X-Plane 12 avtomatik ravishda Apple Vision Pro asbobini taniydi va ulanadi. Shundan so'ng havochilar simulyatorni o'zlarining shaxsiy kompyuterlaridan yoki NVIDIA RTX video kartalari bilan ishlaydigan bulutli xizmatdan to'g'ridan-to'g'ri qurilmaga uzluksiz uzatishlari mumkin bo'ladi.
Hozirda sinov bosqichida bo'lgan kelajakdagi visionOS 26.4 yangilanishi ushbu yangi uzatish imkoniyatini to'liq qo'llab-quvvatlaydi va barqaror ishlaydi. Simulyator virtual kabinani aniq ko'rish va tasvirni to'g'ri aniqlashni ta'minlash uchun Apple kompaniyasining ARKit imkoniyatlaridan to'liq foydalanadi.
Bundan tashqari, CloudXR texnologiyasining integratsiyasi minimal kechikish bilan yuqori aniqlikdagi tasvir uzatishini kafolatlaydi. Shuningdek, dastur foydalanuvchi qayerga qarab turganiga qarab unumdorlikni optimallashtiradigan maxsus ko'rinish texnikasini qo'llab-quvvatlaydi va shu bilan birga o'yinchining ko'zini kuzatish ma'lumotlarining maxfiyligini qat'iy himoya qiladi.

Симулятор X-Plane 12 устанавливается на устройство Apple Vision Pro
Всемирно известный авиасимулятор X-Plane 12 в ближайшее время будет установлен на устройство смешанной реальности Apple Vision Pro. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда разработчиков программы объявила, что пользователи скоро смогут испытать этот сверхреалистичный авиасимулятор непосредственно на своих устройствах. Эта впечатляющая интеграция осуществляется с помощью передовой технологии CloudXR 6.0 компании NVIDIA.
Появилась новость об этом обновлении. Для его работы в весенние месяцы текущего года в магазине App Store будет выпущено специальное вспомогательное приложение.
После запуска приложения X-Plane 12 автоматически распознает и подключится к устройству Apple Vision Pro. После этого пилоты смогут передавать симулятор напрямую на устройство со своих персональных компьютеров или через облачный сервис, работающий с видеокартами NVIDIA RTX.
Будущее обновление visionOS 26.4, в настоящее время находящееся на стадии тестирования, полностью поддерживает эту новую возможность передачи и обеспечивает стабильную работу. Симулятор в полной мере использует возможности ARKit компании Apple для четкого отображения виртуальной кабины и точного распознавания изображения.
Кроме того, интеграция технологии CloudXR гарантирует передачу изображений высокой четкости с минимальной задержкой. Также программа поддерживает специальную технологию рендеринга, оптимизирующую производительность в зависимости от направления взгляда пользователя, при этом строго защищая конфиденциальность данных отслеживания глаз игрока.