Bu yangilik ommaviy axborot vositalarida va texnologiya tarafdorlari orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Sababi, kompaniya yaqin orada OnePlus Nord 6 modelini rasman taqdim etishga tayyorlanayotgani haqidagi taxminlar yanada ishonchli bo‘lib qoldi.
Reklama materialida kundalik hayotda keng ishlatiladigan buyumlar, masalan, simsiz quloqchinlar, kalitlar va quvvat manbai joylashtirilgan sumkaning rentgen nurlari yordamida olingan ko‘rinishi aks ettirilgan. Tasvirda telefonning o‘zi to‘liq ko‘rsatilmasa-da, uning yonida joylashgan OnePlus logotipi va katta hajmdagi batareya belgisi e’tiborni tortadi.
Kompaniya hozircha yangi modelning aniq nomini e’lon qilmagan bo‘lsa-da, mavjud ishoralar bu qurilma Nord 6 ekanligini tasdiqlaydi. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, CPH2795 indeks raqamiga ega bo‘lgan ushbu telefon avvalroq Geekbench dasturida sinovdan o‘tgan edi.
Ushbu ma’lumotlar asosida yangi smartfonda Qualcomm kompaniyasining Snapdragon 8s Gen 4 protsessori o‘rnatilishi kutilmoqda. Bu esa qurilmani o‘rta narxli bozor segmentidagi eng kuchli va samarali modellardan biri deb baholash imkonini beradi.
Soha mutaxassislari global bozorga chiqarilishi kutilayotgan Nord 6 modeli Xitoyda allaqachon taqdim etilgan OnePlus Turbo 6 asosida yaratilishi mumkinligiga ishonishadi. OnePlus kompaniyasi o‘tmishda ham faqat Xitoy uchun mo‘ljallangan ba’zi telefonlarni xalqaro talablarga moslab, boshqa mamlakatlarda ham sotish yo‘lini tanlagan edi.
Shu bilan birga, kompaniya yaqin kelajakda Hindiston bozori uchun ham yangi modelni taqdim etishi ehtimoli bor. Xususan, arzonroq va barchaga yetib keladigan narxdagi Nord CE 6 modeli Hindistonning milliy sertifikatlash tizimida ro‘yxatdan o‘tgan.
Ushbu yangiliklar kelgusi oyda bozorda qanday o‘zgarishlar ro‘y berishi haqida aniq tasavvur beradi.

Новый смартфон OnePlus Nord 6 скоро будет представлен
Компания OnePlus представила рекламный ролик, выпущенный в сжатые сроки для нового смартфона серии Nord. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта новость вызвала большой интерес в средствах массовой информации и среди любителей технологий. Дело в том, что предположения о том, что компания готовится к официальной презентации модели OnePlus Nord 6 в ближайшее время, стали еще более обоснованными.
В рекламном материале показан рентгеновский снимок сумки, в которой размещены предметы повседневного обихода, такие как беспроводные наушники, ключи и блок питания. Хотя сам телефон на изображении не показан полностью, внимание привлекает логотип OnePlus и значок большой батареи рядом с ним.
Хотя компания пока не объявила точное название новой модели, имеющиеся признаки подтверждают, что это устройство — Nord 6. Согласно доступным данным, этот телефон с индексом CPH2795 ранее прошел тестирование в программе Geekbench.
На основании этих данных ожидается, что новый смартфон будет оснащен процессором Snapdragon 8s Gen 4 от компании Qualcomm. Это позволяет оценить устройство как одно из самых мощных и эффективных моделей в сегменте среднего ценового диапазона.
Эксперты отрасли полагают, что модель Nord 6, которая, как ожидается, выйдет на глобальный рынок, может быть создана на базе уже представленного в Китае OnePlus Turbo 6. В прошлом компания OnePlus также выбирала путь адаптации некоторых телефонов, предназначенных только для Китая, под международные требования и их продажи в других странах.
В то же время существует вероятность, что компания представит новую модель и для индийского рынка в ближайшем будущем. В частности, более доступная по цене модель Nord CE 6 прошла регистрацию в национальной системе сертификации Индии.
Эти новости дают четкое представление о том, какие изменения произойдут на рынке в следующем месяце.