Instagramda yangi pullik obuna xizmati sinovdan o‘tkazilmoqda
Meta kompaniyasi dunyoning bir qator mamlakatlarida Instagram ijtimoiy tarmog‘i uchun yangi pullik obuna xizmatini sinovdan o‘tkazmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yangi loyiha Instagram Plus deb nomlangan bo‘lib, haqida xalqaro axborot vositalari ma’lumot tarqatmoqda. Ta’kidlanishicha, bu premium obuna tizimi foydalanuvchilarga qo‘shimcha va maxsus imkoniyatlar beradi.
Masalan, obuna qilganlar boshqa foydalanuvchilarning hikoyalari yoki Stories bo‘limlarini muallifga bildirmasdan ko‘rish huquqiga ega bo‘ladi. Bu esa odamlarga anonim tarzda axborotlarni kuzatib borish imkonini yaratadi.
Shu bilan birga, obunachi o‘zining yuborgan hikoyalarini kim va necha marta ko‘rganini batafsil kuzatib borish imkoniyatiga ham ega bo‘ladi. Bundan tashqari, hozirda faqat yaqin do‘stlar uchun mo‘ljallangan ro‘yxatlardan tashqari, cheklanmagan yangi ro‘yxatlar tuzish imkoniyati ham taklif etilishi mumkin.
Hikoyalarni odatdagidek yigirma to‘rt soat emas, balki qirq sakkiz soat davomida saqlash xususiyati ham ko‘zda tutilmoqda. Haftasiga bir marta kontentning ommaviyligini oshirishga yordam beradigan maxsus funksiyalar ham qo‘shilishi rejalashtirilgan.
Hozirgi vaqtda Instagram Plus xizmati Meksika, Yaponiya va Filippin kabi mamlakatlarda sinovdan o‘tkazilmoqda. Narxi esa har bir hududning iqtisodiy holatiga qarab o‘zgarib, taxminan bittadan ikki AQSH dollarigacha bo‘ladi.
Ayni paytda ushbu yangilik qachon butun dunyo bo‘ylab to‘liq ishga tushirilishi va barcha davlatlarda foydalanuvchilar uchun qulay bo‘lib yetkazilishi aniq emas. Kompaniya kelajakda bu xizmatni yanada takomillashtirish va yangi funksiyalar bilan boyitishga umid qilmoqda.

Компания Meta проводит тестирование новой платной подписки для социальной сети Instagram в ряде стран мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот новый проект называется Instagram Plus, и о нем сообщают международные СМИ. Отмечается, что эта премиум-подписка предоставляет пользователям дополнительные и специальные возможности.
Например, подписчики получат возможность просматривать истории или раздел Stories других пользователей без уведомления автора. Это дает людям возможность анонимно следить за информацией.
При этом подписчик также сможет детально отслеживать, кто и сколько раз просматривал его опубликованные истории. Кроме того, помимо списков, предназначенных только для близких друзей, может быть предложена возможность создавать неограниченное количество новых списков.
Также планируется функция сохранения историй не 24 часа, как обычно, а в течение 48 часов. Еженедельно будут добавляться специальные функции, помогающие повысить популярность контента.
В настоящее время сервис Instagram Plus тестируется в таких странах, как Мексика, Япония и Филиппины. Его стоимость будет варьироваться в зависимости от экономического положения каждого региона и составит примерно от одного до двух долларов США.
На данный момент точно неизвестно, когда эта новинка будет полностью запущена по всему миру и станет доступна пользователям во всех странах. Компания надеется в будущем进一步完善ить этот сервис и обогатить его новыми функциями.