X kompaniyasi iOS uchun yangi XChat messenjerini ishga tushirmoqda
X kompaniyasi iOS operatsion tizimi uchun mo‘ljallangan XChat nomli yangi messenjer ilovasini ishga tushirishga qizg‘in tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur dastur foydalanuvchilarga shaxsiy va guruhli yozishmalar bilan bir qatorda, yuqori sifatli ovozli hamda tasvirli qo‘ng‘iroqlarni amalga oshirish imkoniyatini taqdim etadi. Bu yangilik muloqot vositalari bozoridagi raqobatni yanada kuchaytirishi kutilmoqda.
Olingan ma’lumotlarga ko‘ra, XChat ilovasining asosiy afzalliklari qatoriga X platformasi bilan uzviy bog‘liqlik, xabarlarning maxfiyligini kafolatlovchi to‘liq shifrlash tizimi, fayllar almashinuvi, yuborilgan xabarlarni tahrirlash yoki o‘chirish hamda ekran tasvirini olishdan himoya qilish kabi muhim xavfsizlik choralari kiradi. Foydalanuvchilarning shaxsiy ma’lumotlari daxlsizligini ta’minlash ushbu dasturning ustuvor vazifalaridan biri sifatida belgilangan.
Yana bir muhim jihat shundaki, yangi messenjerda reklama e’lonlari mutlaqo bo‘lmaydi. Bu xususiyat uni WhatsApp va Telegram kabi taniqli raqobatchilardan ajratib turuvchi asosiy omillardan biri bo‘lishi mumkin.
Foydalanuvchilar uchun hech qanday chalg‘ituvchi omillarsiz, qulay va tezkor muloqot muhiti yaratilmoqda. Dastlabki bosqichda XChat faqat Apple qurilmalari uchun taqdim etilishi rejalashtirilgan.
Hozircha dasturning Android operatsion tizimi uchun mo‘ljallangan versiyasi yuzasidan rasmiy ma’lumotlar berilmadi. Kompaniya vakillari kelgusida foydalanuvchilarning talab va takliflaridan kelib chiqib, dastur imkoniyatlarini kengaytirish va qamrovni oshirish ustida ishlashini ma’lum qilgan.

Компания X запускает новый мессенджер XChat для iOS
Компания X активно готовится к запуску нового приложения-мессенджера под названием XChat, предназначенного для операционной системы iOS. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Данная программа предоставит пользователям возможность осуществлять личные и групповые переписки, а также высококачественные голосовые и видеозвонки. Ожидается, что эта новинка еще больше усилит конкуренцию на рынке средств связи.
Согласно полученным данным, к основным преимуществам приложения XChat относятся тесная интеграция с платформой X, система сквозного шифрования, гарантирующая конфиденциальность сообщений, обмен файлами, возможность редактирования или удаления отправленных сообщений, а также важные меры безопасности, такие как защита от создания снимков экрана. Обеспечение неприкосновенности личных данных пользователей определено одной из приоритетных задач данной программы.
Еще одним важным аспектом является то, что в новом мессенджере полностью будет отсутствовать реклама. Эта особенность может стать одним из главных факторов, отличающих его от таких известных конкурентов, как WhatsApp и Telegram.
Для пользователей создается удобная и быстрая среда общения без каких-либо отвлекающих факторов. На начальном этапе планируется выпустить XChat только для устройств Apple.
На данный момент официальная информация о версии программы для операционной системы Android не предоставлялась. Представители компании сообщили, что в будущем будут работать над расширением возможностей приложения и увеличением охвата, исходя из запросов и предложений пользователей.