Google Gemini suniy intellekti Mac kompyuterlari uchun ishga tushirildi
Google kompaniyasi o'zining Gemini sun'iy intellekti asosidagi ilovasini Mac operatsion tizimi uchun rasman ishga tushirganini ma'lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Endilikda ushbu kompyuterlar foydalanuvchilari sun'iy intellektning barcha imkoniyatlaridan to'g'ridan-to'g'ri ish stoli orqali foydalanish imkoniyatiga ega bo'ldilar. Bu yangilik ish jarayonlarini yanada tezlashtirish va qulaylashtirishga xizmat qiladi.
Yangi ilova yordamida foydalanuvchilar turli xil matnlarni tayyorlash, dasturlash kodlarini yozish hamda kerakli ma'lumotlarni tezkorlik bilan qidirish kabi vazifalarni bajarishlari mumkin. Shuningdek, ijodiy ishlar va murakkab tahliliy topshiriqlarni hal qilishda ushbu vosita yuqori samaradorlikni ta'minlaydi.
Ilova foydalanuvchining ish unumdorligini oshirish va kundalik yumushlarni soddalashtirish uchun mo'ljallangan. Xizmatdan foydalanish uchun turli obuna rejalari taklif etiladi.
Masalan, kengaytirilgan imkoniyatlarga ega bo'lgan Gemini Advanced obunasi oyiga taxminan 20 dollar turadi. Joriy valyuta kursi bo'yicha hisoblaganda, ushbu xizmatning narxi oyiga qariyb 258 ming so'mni tashkil etadi.
Ushbu yangilanish Mac foydalanuvchilari uchun sun'iy intellekt bilan muloqot qilishni yanada osonlashtiradi. Endilikda brauzer orqali kirishga hojat qolmasdan, ilova yordamida barcha amallarni tezkor bajarish mumkin bo'ladi.
Bu esa zamonaviy texnologiyalarning ish muhitiga yanada chuqurroq integratsiya qilinayotganidan dalolat beradi.

Искусственный интеллект Google Gemini запущен для компьютеров Mac
Компания Google объявила об официальном запуске своего приложения на базе искусственного интеллекта Gemini для операционной системы Mac. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Теперь пользователи этих компьютеров получили возможность пользоваться всеми возможностями искусственного интеллекта напрямую с рабочего стола. Эта новинка призвана еще больше ускорить и упростить рабочие процессы.
С помощью нового приложения пользователи могут выполнять такие задачи, как подготовка различных текстов, написание программного кода и оперативный поиск необходимой информации. Также данный инструмент обеспечивает высокую эффективность при выполнении творческих работ и сложных аналитических заданий.
Приложение предназначено для повышения продуктивности пользователя и упрощения повседневных дел. Для использования сервиса предлагаются различные планы подписки.
Например, подписка Gemini Advanced с расширенными возможностями стоит около 20 долларов в месяц. По текущему курсу валют стоимость данной услуги составляет примерно 258 тысяч сумов в месяц.
Данное обновление еще больше облегчит взаимодействие пользователей Mac с искусственным интеллектом. Теперь все операции можно будет быстро выполнять с помощью приложения, без необходимости заходить через браузер.