Google kompaniyasi Android 17 operatsion tizimining to'rtinchi beta versiyasini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu nashr dasturning rasmiy va ommaviy ishga tushirilishidan oldingi yakuniy sinov bosqichi hisoblanadi. Kompaniya yangilangan tizimning barqaror variantini 2026 yilning may yoki iyun oylarida foydalanuvchilar uchun chiqarishni rejalashtirgan.
Yangi versiyaning asosiy yangiliklaridan biri bu yashirin menyu va qiziqarli imkoniyatlarning qo'shilganidir. Foydalanuvchilar ushbu maxfiy bo'limga kirish uchun qurilma sozlamalariga o'tib, telefon haqidagi ma'lumotlar bo'limini tanlashlari va Android versiyasi yozuvi ustiga bir necha bor ketma ket bosishlari lozim.
Ushbu harakatlardan so'ng ekranda yulduzlarni birlashtirishga asoslangan maxsus jumboq paydo bo'ladi. Jumboq yechilgach, Android 17 logotipi namoyon bo'lib, foydalanuvchi koinot mavzusidagi kichik o'yinga yo'naltiriladi.
Ta'kidlash joizki, bunday kreativ yondashuvlar avvalgi versiyalarda ham uchrab kelgan va tizimga o'ziga xos joziba bag'ishlaydi. To'rtinchi beta versiyasi Google Pixel qurilmalarining keng doirasida sinab ko'rish uchun ochiq.
Xususan, Pixel 6 va Pixel 6 Pro modellaridan boshlab barcha zamonaviy Pixel smartfonlariga ushbu yangilanishni o'rnatish imkoniyati mavjud. Bu chora tizimning turli qurilmalarda qanchalik barqaror ishlashini tekshirish va oxirgi kamchiliklarni bartaraf etishga xizmat qiladi.

Представлена финальная бета-версия Android 17
Компания Google представила четвертую бета-версию операционной системы Android 17. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Данный выпуск считается финальным этапом тестирования перед официальным и массовым запуском программы. Компания планирует выпустить стабильную версию обновленной системы для пользователей в мае или июне 2026 года.
Одной из главных особенностей новой версии стало добавление скрытого меню с интересными возможностями. Чтобы попасть в этот секретный раздел, пользователям необходимо перейти в настройки устройства, выбрать раздел «О телефоне» и несколько раз подряд нажать на надпись с версией Android.
После этих действий на экране появится специальная головоломка, основанная на соединении звезд. Как только загадка будет решена, появится логотип Android 17, и пользователь будет перенаправлен в небольшую игру на космическую тематику.
Стоит отметить, что подобные креативные подходы встречались и в предыдущих версиях, придавая системе особый шарм. Четвертая бета-версия открыта для тестирования на широком спектре устройств Google Pixel.
В частности, возможность установить данное обновление доступна для всех современных смартфонов Pixel, начиная с моделей Pixel 6 и Pixel 6 Pro. Эта мера служит для проверки стабильности работы системы на различных устройствах и устранения последних недочетов.