Shimkentlik sakkizon yoshli tadbirkor Beksultan Moldaseit Amerika Qo'shma Shtatlarida tashkil etgan Parde loyihasi uchun dastlabki bosqichda yuz ming dollar miqdoridagi investitsiya jalb qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur mablaglar Boost VC jamg'armasi tomonidan kompaniyaning bir million yetti yuz ellik ming dollarlik qiymati asosida taqdim etilgan. Ushbu yangilik haqida xalqaro axborot manbalari xabar berdi.
Parde loyihasi moliya texnologiyalari va tadbirlar bozorini birlashtirgan gibrid model asosida ishlaydi. Platforma nafaqat chiptalar sotish xizmatini ko'rsatadi, balki tadbir tashkil qiluvchilarga moliyaviy yordam imkoniyatlarini ham taklif etadi.
Bu yechim tadbirkorlarning an'anaviy bank kreditlarini olishda duch keladigan qiyinchiliklarni bartaraf etishga xizmat qiladi. Beksultan Moldaseit investorlar bilan oldindan tanish bo'lmaganiga qaramay, har bir jamg'armaga yo'naltirilgan shaxsiy murojaatlar va loyiha taqdimotini doimiy takomillashtirish orqali mablag' jalb qilishga muvaffaq bo'lganini ta'kidladi.
U ushbu loyihani amerikalik hamkori Jey Devid bilan birgalikda yaratgan bo'lib, faoliyatini Nyu-York, Mayami va Atlanta kabi AQShning yirik shaharlarida yo'lga qo'ygan. Loyiha ishga tushirilgan dastlabki ikki yarim oy ichida Parde platformasining oylik takrorlanuvchi daromadi otiz besh ming dollarga yetdi va ikki mingdan ortiq foydalanuvchi ro'yxatdan o'tdi.

Молодой предприниматель из Шымкента привлек инвестиции в сто тысяч долларов из США
Восьмилетний предприниматель из Шымкента Бексултан Молдасеит привлек сто тысяч долларов инвестиций на начальном этапе для своего проекта Parde, созданного в Соединенных Штатах Америки. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данные средства были предоставлены фондом Boost VC исходя из оценки компании в один миллион семьсот пятьдесят тысяч долларов. Об этой новости сообщили международные информационные источники.
Проект Parde работает на основе гибридной модели, объединяющей финансовые технологии и рынок мероприятий. Платформа не только предоставляет услугу по продаже билетов, но и предлагает организаторам мероприятий возможности финансовой поддержки.
Это решение призвано устранить трудности, с которыми сталкиваются предприниматели при получении традиционных банковских кредитов. Бексултан Молдасеит отметил, что, несмотря на отсутствие предварительных знакомств с инвесторами, ему удалось привлечь средства благодаря персональным обращениям в каждый фонд и постоянному совершенствованию презентации проекта.
Он создал этот проект совместно со своим американским партнером Джеем Дэвидом, развернув деятельность в таких крупных городах США, как Нью-Йорк, Майами и Атланта. За первые два с половиной месяца работы платформы Parde ежемесячный повторяющийся доход достиг тридцати пяти тысяч долларов, а зарегистрировалось более двух тысяч пользователей.
На сегодняшний день в дальнейших планах проекта намечено доведение общего объема продаж до шести миллионов долларов и увеличение ежемесячного дохода до ста тысяч долларов.