Mazkur zamonaviy qurilma Wear OS 6.0 operatsion tizimi hamda Oxygen OS Watch 8 dasturiy qobig‘i boshqaruvida faoliyat ko‘rsatadi. Garchi dasturiy ta’minot qismi sezilarli darajada yangilangan bo‘lsa-da, ishlab chiqaruvchi apparat qismida avvalgi avlodlarda o‘zini oqlagan Qualcomm Snapdragon W5 asosiy protsessori va BES 2800 yordamchi protsessoridan foydalanishga qaror qildi.
Ushbu texnologik yangilik haqida soha mutaxassislari xabar bermoqda. Yangi gadjetning korpusi yuqori chidamlilikka ega bo‘lgan titan qotishmasidan tayyorlangan bo‘lib, uning og‘irligi tasmachasiz hisoblanganda 43 grammni tashkil etadi.
Qurilma tasvirlarni aniq va tiniq ko‘rsatuvchi LTPO OLED displeyi bilan jihozlangan. Ekranning ruxsat berish quvvati 466x466 pikselga teng bo‘lib, u tashqi shikastlanishlardan maxsus sapfir shishasi orqali himoyalangan.
Ekran yorqinligi kundalik foydalanish rejimida 600 kandela kvadrat metrni tashkil etsa, sport mashg‘ulotlari vaqtida bu ko‘rsatkich 3000 kandela kvadrat metrgacha ko‘tarilishi mumkin. Bu esa quyoshli ob-havoda ham ma’lumotlarni qiyinchiliksiz o‘qish imkonini beradi.
Shuningdek, soat 2 gigabayt tezkor va 32 gigabayt doimiy xotira bilan ta’minlangan. OnePlus Watch 4 chidamlilik va xavfsizlik borasida eng yuqori xalqaro standartlarga javob beradi.
Xususan, qurilma chang va suvdan himoyalanganlik darajasi bo‘yicha tegishli sertifikatlarga ega bo‘lib, 50 metr chuqurlikkacha bo‘lgan suv ostida ham o‘z ish qobiliyatini saqlab qoladi. Soatning quvvat manbai 646 milliamper soat sig‘imga ega bo‘lib, u tinimsiz va faol foydalanilganda 3 kun davomida xizmat qiladi.
Agar energiya tejash rejimi yoqilsa, qurilma 16 kungacha quvvatlantirishni talab etmaydi. Hozircha ushbu aqlli soatning jahon bozoriga chiqish sanasi va uning rasmiy narxi borasidagi ma’lumotlar ochiqlanmagan.

Компания OnePlus официально представила новое поколение умных часов
Компания OnePlus официально представила широкой публике свои умные часы нового поколения — модель OnePlus Watch 4. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это современное устройство работает под управлением операционной системы Wear OS 6.0 и программной оболочки Oxygen OS Watch 8. Несмотря на значительное обновление программного обеспечения, производитель решил использовать в аппаратной части проверенный временем основной процессор Qualcomm Snapdragon W5 и вспомогательный процессор BES 2800.
Об этой технологической новинке сообщают отраслевые эксперты. Корпус нового гаджета изготовлен из высокопрочного титанового сплава, а его вес без ремешка составляет 43 грамма.
Устройство оснащено LTPO OLED-дисплеем, обеспечивающим четкое и яркое изображение. Разрешение экрана составляет 466x466 пикселей, он защищен от внешних повреждений специальным сапфировым стеклом.
Яркость экрана в режиме повседневного использования составляет 600 кд/м², а во время спортивных тренировок этот показатель может достигать 3000 кд/м², что позволяет без труда считывать информацию даже в солнечную погоду. Также часы оснащены 2 ГБ оперативной и 32 ГБ постоянной памяти.
OnePlus Watch 4 соответствует самым высоким международным стандартам долговечности и безопасности. В частности, устройство имеет соответствующие сертификаты защиты от пыли и воды и сохраняет работоспособность при погружении на глубину до 50 метров.
Аккумулятор часов емкостью 646 мАч обеспечивает до 3 дней работы при активном использовании. В режиме энергосбережения устройство может проработать до 16 дней без подзарядки.