MacBook Neo noutbuklarining muvaffaqiyatli savdo ko‘rsatkichlaridan so‘ng, korporatsiya statsionar qurilmalarning eng arzon talqinini yaratish ustida ish boshladi. Yangi kompyuterning narxi taxminan uch yuz dollar atrofida bo‘lishi kutilayotgan bo‘lib, bu borada xalqaro texnologik nashrlar ma’lumot bermoqda.
Sohaga oid manbalarning xabar berishicha, yangi qurilma kundalik asosiy vazifalarni bajarish uchun mo‘ljallangan eng qulay yechimga aylanadi. Qurilmaning asosiy texnik xususiyati sifatida unda mobil markaziy hisoblash qurilmasidan foydalanilishi ko‘rsatilmoqda.
Katta ehtimol bilan, ushbu kompyuter iPhone 17 Pro smartfonlarida qo‘llaniladigan A19 Pro chipi bilan jihozlanadi. Shuningdek, u o‘n ikki gigabaytgacha bo‘lgan tezkor xotiraga ega bo‘ladi.
Bunday texnik quvvat o‘qish va ofis ishlarini samarali tashkil etish uchun to‘liq yetarli hisoblanadi. Tashqi ko‘rinish jihatidan Mac Neo juda ixcham shaklda ishlanadi va o‘lchamlari bo‘yicha Apple TV modelini yodga soladi.
Qurilmada faqat ikkita zamonaviy ulanish porti mavjud bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Mutaxassislarning fikricha, bunday past narx ishlab chiqarish jarayonida ayrim imkoniyatlari cheklangan mobil chiplardan foydalanish hisobiga ta’minlanishi mumkin.
Yangi mahsulot asosan internet tarmoqlarida ishlash va matnli hujjatlar bilan band bo‘lgan foydalanuvchilar qatlami uchun mo‘ljallangan. Ushbu loyiha Apple kompaniyasining keng omma uchun arzon va sifatli texnika yetkazib berish strategiyasining bir qismidir.

Apple представит свой самый дешевый персональный компьютер
Компания Apple готовится представить бюджетную модель Mac Neo, которая, как ожидается, произведет революцию на рынке персональных компьютеров. Об этом сообщает Zamin.uz.
После успешных показателей продаж ноутбуков MacBook Neo корпорация начала работу над созданием самой доступной версии стационарных устройств. По данным международных технологических изданий, ожидаемая цена нового компьютера составит около трехсот долларов.
Согласно источникам в отрасли, новое устройство станет наиболее удобным решением для выполнения основных повседневных задач. Главной технической особенностью устройства указывается использование мобильного центрального процессора.
Весьма вероятно, что этот компьютер будет оснащен чипом A19 Pro, который будет использоваться в смартфонах iPhone 17 Pro. Также он получит до двенадцати гигабайт оперативной памяти.
Такой технической мощности вполне достаточно для эффективной организации учебы и офисной работы. С точки зрения внешнего вида Mac Neo будет выполнен в очень компактном форм-факторе и по размерам напомнит модель Apple TV.
Предполагается, что в устройстве будет всего два современных порта подключения. По мнению экспертов, такая низкая цена может быть обеспечена за счет использования в процессе производства мобильных чипов с некоторыми ограниченными возможностями.
Новинка ориентирована в основном на сегмент пользователей, работающих в интернете и с текстовыми документами. Данный проект является частью стратегии Apple по поставке доступной и качественной техники для широких масс.