Ularning dastlabki narxi 615 va 645 dollar atrofida belgilangan bo‘lsa-da, mamlakatdagi maxsus davlat ko‘mak dasturi doirasida narxlar sezilarli darajada pasayishi mumkin. Imtiyozli shartlar asosida ushbu qurilmalarni 525 va 550 dollar evaziga xarid qilish imkoniyati yaratilgan.
Muzlatgich havoni ionlar orqali tozalashning zamonaviy tizimi bilan jihozlangan. Alohida havo haydagichga ega bo‘lgan ion generatori qurilma ichidagi yoqimsiz hidlarni va turli zararli moddalarni samarali tarzda yo‘qotishga xizmat qiladi.
Muhimi shundaki, sovutish va muzlatish bo‘lmalari bir-biridan mustaqil ishlaydigan bug‘latgichlar hamda ventilyatorlar yordamida haroratni saqlaydi. Bu texnologiya mahsulotlarning o‘ziga xos hidlari bir-biriga aralashib ketishining oldini oladi va oziq-ovqatlar sifatini uzoq vaqt saqlaydi.
Qurilmaning umumiy ichki hajmi 508 litrni tashkil etadi. Shunga qaramay, uning tashqi o‘lchamlari ancha ixcham bo‘lib, korpus kengligi 792 millimetrga teng.
Bu esa oshxonada joyni tejash imkonini beradi. Ichki qismda namlik darajasini mahsulot turiga qarab quruq yoki nam holatda sozlash imkoniyati mavjud.
Shuningdek, qulay tortma qutilar foydalanuvchiga qo‘shimcha qulaylik yaratadi. Ishlab chiqaruvchi xaridorlarga asosiy xizmat ko‘rsatish muddatidan tashqari yana ikki yillik qo‘shimcha kafolat ham taqdim etmoqda.
Mijia Pro 508L modeli Xiaomi kompaniyasining aqlli qurilmalar tizimiga to‘liq ulangan bo‘lib, uni masofadan turib boshqarish mumkin. Qurilma korpusida maxsus sensorli ekran o‘rnatilgan bo‘lib, u orqali barcha sozlamalarni smartfonsiz ham o‘zgartirish imkoni bor.
Muzlatgich juda past shovqin darajasida, ya’ni bor-yo‘g‘i 31 desibel atrofida ishlaydi, bu esa xonadonda tinchlik va osoyishtalikni ta’minlaydi.

Компания Xiaomi выпустила в продажу новый холодильник Mijia Refrigerator Pro
Компания Xiaomi начала продажи в Китае своей новой модели холодильника Mijia Refrigerator Pro 508L. Об этом сообщил Zamin.uz.
Основной особенностью данного бытового прибора является наличие функции автоматического приготовления льда. Новая модель предлагается покупателям в двух вариантах.
Их начальная цена составляет около 615 и 645 долларов, однако в рамках специальной государственной программы поддержки в стране возможно значительное снижение цен. На льготных условиях приобрести эти устройства можно за 525 и 550 долларов.
Холодильник оснащён современной системой очистки воздуха с использованием ионов. Ионный генератор, встроенный в отдельный воздухоочиститель, эффективно удаляет неприятные запахи и различные вредные вещества внутри устройства.
Важно, что компрессоры и вентиляторы, отвечающие за охлаждение и заморозку, работают независимо друг от друга, поддерживая температуру. Эта технология предотвращает смешивание запахов продуктов и сохраняет их качество на длительное время.
Общает смешивание запахов продуктов и сохраняет их качество на длительное время.
Общий внутренний объём устройства составляет 508 литров. При этом его внешние габариты компактны: ширина корпуса равна 792 миллиметрам.
Это позволяет экономить место на кухне. Внутри есть возможность регулировки уровня влажности в зависимости от типа продуктов — в сухом или влажном режиме.
Кроме того, удобные выдвижные ящики обеспечивают дополнительный комфорт для пользователя. Производитель предоставляет покупателям, помимо основного срока обслуживания, ещё двухлетнюю дополнительную гарантию.
Модель Mijia Pro 508L полностью интегрирована в систему умных устройств Xiaomi и может управляться дистанционно. На корпусе устройства установлен специальный сенсорный экран, позволяющий изменять все настройки даже без смартфона.