Melaniya Tramp Putinga ukrain bolalari haqida maktub yozdi
Fox News telekanali orqali e’lon qilingan ma’lumotlar jamoatchilikda katta qiziqish uyg‘otdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, AQShning birinchi xonimi Melaniya Tramp Rossiya prezidenti Vladimir Putinga maxsus maktub yo‘llagan. Ushbu maktub 15 avgust kuni Alyaska shtatining Ankorij shahrida o‘tkazilgan muzokaralar davomida Donald Tramp tomonidan shaxsan Putinga topshirilgan.
Rossiya rahbari maktubni darhol o‘qib chiqqan. Birinci xonimning murojaati asosan Rossiya nazorati ostida qolgan ukrainalik bolalar taqdiriga bag‘ishlangan.
Maktubda Melaniya Tramp har bir bolaning qalbida bir xil orzu va umidlar yashashini ta’kidlaydi. U farqli sharoitda tug‘ilgan bo‘lsa-da, barcha bolalar sevgi, imkoniyat va xavfsizlikni istashini bildiradi.
Vladimir Putin esa “begunoh bolalarning quvonchli kulgisini tiklashga qodir shaxs” sifatida ko‘rsatilgan. Melaniya Tramp maktubida, agar Putin bolalarning pokizaligi va begunohligini himoya qilsa, nafaqat Rossiya, balki butun insoniyat manfaatida xizmat qilgan bo‘lishi ta’kidlangan.
Bu maqsadga erishish uchun faqat qalam zarbasi yetarli ekanligi qayd etilgan. Shu bilan birga, AQSh va Rossiya rahbarlari o‘rtasidagi uchrashuvlardan keyin Vashingtonda muhim tadbirlar rejalashtirilgan.
Xususan, 18 avgust kuni AQSh prezidenti Donald Tramp Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy bilan muzokaralar o‘tkazishi kutilmoqda. Agar ushbu jarayon ijobiy yakunlansa, 22 avgustda Rossiya, Ukraina va AQSh prezidentlari ishtirokida uch tomonlama uchrashuv tashkil etilishi rejalashtirilmoqda.
Xulosa qilib aytganda, Melaniya Trampning samimiy maktubi diplomatik jarayonlarda yangi sahifa ochishi mumkin. Uning bolalar taqdiri haqidagi murojaati siyosiy jarayonlarga ham ta’sir ko‘rsatishi ehtimoldan yiroq emas.
Bu maktub siyosiy muhitda insoniylik mezonini ilgari surishga qaratilgan harakat sifatida qabul qilinmoqda. Endi esa diqqat markazida Vashingtondagi muzokaralar va uch tomonlama uchrashuv bo‘ladi.

Мелания Трамп написала Путину письмо о детях Украины
Информация, опубликованная телеканалом Fox News, вызвала большой интерес у общественности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, первая леди США Мелания Трамп направила специальное письмо президенту России Владимиру Путину. Это письмо было лично передано Дональдом Трампом Путину 15 августа во время переговоров в городе Анкоридж, штат Аляска.
Российский лидер сразу же прочитал письмо. Обращение первой леди в основном посвящено судьбе украинских детей, находящихся под контролем России.
В письме Мелания Трамп подчеркивает, что в сердце каждого ребенка живут одинаковые мечты и надежды. Несмотря на разные условия рождения, все дети желают любви, возможностей и безопасности.
Владимир Путин в письме представлен как «личность, способная вернуть радостный смех невинных детей». Мелания Трамп отмечает, что если Путин защитит чистоту и невинность детей, он будет служить не только интересам России, но и всему человечеству.
Для достижения этой цели достаточно одного взмаха пера. При этом после встреч лидеров США и России в Вашингтоне запланированы важные мероприятия.
В частности, 18 августа ожидаются переговоры президента США Дональда Трампа с президентом Украины Владимиром Зеленским. Если этот процесс завершится положительно, 22 августа планируется организация трехсторонней встречи с участием президентов России, Украины и США.
Подводя итог, можно сказать, что искреннее письмо Мелании Трамп может открыть новую страницу в дипломатических процессах. Ее обращение о судьбе детей вполне может повлиять и на политические процессы.
Это письмо воспринимается как шаг, направленный на продвижение гуманитарных ценностей в политической среде. Теперь в центре внимания окажутся переговоры в Вашингтоне и трехсторонняя встреча.