Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy AQShda Donald Tramp bilan uchrashuvga dizayner Viktor Anisimov tomonidan tikilgan qora kostyumda bordi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu libos oddiy harbiy kiyimlardan farq qilgan holda tinchlik ramzi sifatida tanlangan. Tramp Zelenskiyning ko‘rinishini maqtadi, bu esa avvalgi uchrashuvdagi harbiy uslubdagi kiyimidan keskin farq qiladi.
Fevral oyida Tramp Zelenskiyning harbiy uslubdagi kiyimini tanqid qilgandi. Dizayner Anisimov kichik o‘zgarishlar kiritib, prezidentga rasmiy va fuqarolik tusini berishga harakat qilgan.
Unga ko‘ra, bu detallar Ukrainaga omad olib kelishi mumkin. Zelenskiy urush boshlanganidan beri askarlar bilan birdamlikni ifodalash maqsadida doim harbiy kiyim kiyib kelayotgan edi.
Ammo AQShdagi uchrashuv uchun u boshqacha ko‘rinishni tanladi. Ushbu kostyum Zelenskiy uchun maxsus tayyorlangan liboslar to‘plamining bir qismi hisoblanadi.
Prezident uni Yevropa sammitlari va muhim marosimlarda ham kiyib, diplomatik uchrashuvlarda yangi obrazini namoyish qilmoqda.

Зеленский встретился в США в костюме символа мира
Президент Украины Владимир Зеленский приехал на встречу с Дональдом Трампом в США в черном костюме, сшитом дизайнером Виктором Анисимовым. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот наряд, в отличие от обычной военной формы, был выбран как символ мира. Трамп похвалил внешний вид Зеленского, что резко отличается от военного стиля одежды на предыдущей встрече.
В феврале Трамп критиковал военный стиль одежды Зеленского. Дизайнер Анисимов внес небольшие изменения, пытаясь придать президенту официальный и гражданский вид.
По его мнению, эти детали могут принести удачу Украине. С начала войны Зеленский всегда носил военную форму, чтобы выразить солидарность с солдатами.
Однако для встречи в США он выбрал другой образ. Этот костюм является частью специально подготовленной для Зеленского коллекции одежды.
Президент также носит его на европейских саммитах и важных церемониях, демонстрируя новый образ на дипломатических встречах.