Pop Mart yangi Labubu o‘yinchoqlarini ishlab chiqaradi
Pop Mart kompaniyasi rahbari Van Nin telefonga ilinish mumkin bo‘lgan kichik Labubu o‘yinchoqlarini ishlab chiqarishni e’lon qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yangilik Pravilamag nashri tomonidan yoritildi. Van Ninning so‘zlariga ko‘ra, ushbu mahsulot tez orada keng ommalashib, katta muvaffaqiyatga erishadi.
E’lon e’lon qilingandan so‘ng, kompaniya aksiyalari 12 foizga oshdi. Pop Mart rahbarining ta’kidlashicha, Labubu ishlab chiqaruvchisi 2025 yilda foydasini ikki barobar oshirib, 4,2 milliard dollarga yetkazishi mumkin.
Shuningdek, Rossiya bozorida ham ushbu mahsulotga talab yuqori bo‘lib, 2025 yilning birinchi yarmida mijozlar faqat Labubu va Wildberries brendlari uchun 1,5 milliard rubl sarflagani qayd etildi. Bu raqam kompaniyaning bozor ulushi va mahsulotga bo‘lgan qiziqishini oshirishini ko‘rsatadi.
Pop Mart kompaniyasi yangi o‘yinchoqlarni ishlab chiqarish orqali global bozorda o‘z o‘rnini mustahkamlashni maqsad qilgan. Mazkur yangi mahsulotning muvaffaqiyati kompaniyaning kelajakdagi rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Pop Mart выпускает новые игрушки Labubu
Руководитель компании Pop Mart Ван Нин объявил о производстве маленьких игрушек Labubu, которые можно повесить на телефон. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта новость была освещена изданием Pravilamag. По словам Вана Нина, этот продукт вскоре станет широко популярным и добьется большого успеха.
После объявления акции компании выросли на 12 процентов. По словам руководителя Pop Mart, производитель Labubu может удвоить свою прибыль в 2025 году, доведя её до 4,2 миллиарда долларов.
Также на российском рынке спрос на этот продукт высок: в первой половине 2025 года клиенты потратили 1,5 миллиарда рублей только на бренды Labubu и Wildberries. Эта цифра показывает рост доли компании на рынке и интерес к продукту.
Компания Pop Mart ставит целью укрепить свои позиции на глобальном рынке за счет производства новых игрушек. Ожидается, что успех этого нового продукта положительно повлияет на дальнейшее развитие компании.