Rossiya Zelenskiy raketasi ortidan yadroviy tayyorgarlik ko‘rmoqda
Bu safar taranglik Vladimir Zelenskiyning yaqin masofaga uchuvchi “Flamingo” qanotli raketani ommaviy ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish haqidagi rasmiy bayonoti bilan bog‘liq. Kiyevdan kelgan ushbu xabar Moskvada katta tashvish uyg‘otdi va siyosiy muhit yanada keskinlashdi.
Rossiyadagi ishonchli manbalarning ma’lumot berishicha, Vladimir Putin mamlakatning yadroviy qurol kompleksi markazi hisoblangan yopiq shahar Sarovga borib qaytdi. Bu haqda “News.ru” nashri xabar berdi.
Harbiy doiralarga yaqin manbalarga ko‘ra, Putinning bunday tashrifi kuchli ramziy ma’no kasb etadi. Bu qadam bilan Moskva ehtimoliy hujumlarga qarshi keskin javob qaytarishga tayyor ekanligini ko‘rsatmoqda.
Kremlning ichki manbalari esa javob choralarini murakkab va oson bo‘lmaydigan jarayon deb atamoqda. Shu bilan birga, “Spy” kanali ma’lumotlariga ko‘ra, Rossiya yangi turdagi yadroviy va noyadroviy qurollarni namoyish qilish uchun katta tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ushbu qurollar mashhur “Oreshnik” tizimidan ancha kuchli bo‘lishi aytilmoqda. Manbalar ta’kidlaydiki, rejalashtirilayotgan namoyish hech qanday jangovar maqsadga qaratilmagan.
Biroq u Rossiyaning mavjud harbiy texnologiyalaridan to‘liq foydalanishga tayyorligini bildiradi. Agar mamlakat xavfsizligiga tahdid bo‘lsa, Moskva o‘z salohiyatini to‘liq ishga solishdan tortinmaydi.
Shu tariqa, Zelenskiyning “Flamingo” raketasiga oid bayonoti Moskvada jiddiy aks-sado berdi. Rossiyaning bunday javobi ikki davlat o‘rtasidagi keskinlik yanada kuchayishi mumkinligidan darak beradi.
Mutaxassislar fikricha, yaqin haftalarda vaziyat yangi va xavfli bosqichga o‘tishi ehtimoldan holi emas.

Россия готовится к ядерной подготовке после ракеты Зеленского
На этот раз напряжённость связана с официальным заявлением Владимира Зеленского о массовом производстве крылатой ракеты ближнего действия «Фламинго». Эта новость из Киева вызвала серьёзное беспокойство в Москве и обострила политическую обстановку.
По информации надёжных источников в России, Владимир Путин посетил и вернулся из закрытого города Саров, который считается центром ядерного оружейного комплекса страны. Об этом сообщает издание «News.ru».
По данным источников, близких к военным кругам, такой визит Путина имеет сильный символический смысл. Этим шагом Москва демонстрирует готовность дать резкий ответ на возможные атаки.
Внутренние источники Кремля называют ответные меры сложным и нелёгким процессом. В то же время, согласно данным канала «Spy», Россия готовит масштабную демонстрацию новых видов ядерного и неядерного оружия.
Говорится, что эти вооружения будут значительно мощнее известной системы «Орешник». Источники подчёркивают, что планируемая демонстрация не направлена на боевые цели.
Однако она свидетельствует о готовности России полностью использовать имеющиеся военные технологии. В случае угрозы безопасности страны Москва не будет колебаться применить весь свой потенциал.
Таким образом, заявление Зеленского о ракете «Фламинго» вызвало серьёзный резонанс в Москве. Такая реакция России указывает на возможное дальнейшее обострение напряжённости между двумя государствами.