AQSH prezidenti Donald Tramp Rossiya va Ukraina o‘rtasidagi mojaro hal etilmasa, Moskvaga nisbatan iqtisodiy urush boshlashga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Oq uyda o‘tkazilgan yig‘ilishda u jurnalistlarning savollariga javob berar ekan, Uchinchi jahon urushining oldini olishga harakat qilayotganini ta’kidladi. Trampning so‘zlariga ko‘ra, u bu mojaroning global urushga aylanmasligi uchun harakat qilmoqda.
Biroq, agar vaziyat o‘zgarmasa, iqtisodiy urush yuzaga kelishi mumkin. Bu jarayon Rossiya uchun jiddiy salbiy oqibatlarga olib keladi.
Prezident bunday holat yuz bermasligini istashini va mojaroning tinch yo‘l bilan hal etilishiga intilishini bildirdi. Uning fikricha, har qanday harbiy to‘qnashuvdan ko‘ra iqtisodiy bosim samaraliroq yechim bo‘lishi mumkin.
Shu sababli, u vaziyatni diqqat bilan kuzatib boradi va zarurat tug‘ilganda qat’iy chora ko‘rishga tayyorligini aytdi.

Трамп готов начать экономическую войну с Россией
Президент США Дональд Трамп заявил о готовности начать экономическую войну против Москвы, если конфликт между Россией и Украиной не будет разрешен. Об этом сообщает Zamin.uz.
На встрече в Белом доме, отвечая на вопросы журналистов, он подчеркнул, что пытается предотвратить Третью мировую войну. По словам Трампа, он стремится не допустить превращения этого конфликта в глобальную войну.
Однако, если ситуация не изменится, может начаться экономическая война. Этот процесс приведет к серьезным негативным последствиям для России.
Президент выразил желание, чтобы такого сценария не произошло, и стремится к мирному разрешению конфликта. По его мнению, экономическое давление может быть более эффективным решением, чем любое военное столкновение.
Поэтому он внимательно следит за ситуацией и заявил о готовности принять решительные меры при необходимости.