AQSH prezidenti Donald Tramp o‘zining Truth Social platformasida noodatiy fotosuratni e’lon qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Suratda Oq uy rahbari Yer shari manzarasi fonida tasvirlangan bo‘lib, uning chap qo‘li ustida “Q+” belgisi aks etgan. Surat ustida “Dunyo tez orada anglaydi.
Kelayotgan jarayonni hech narsa to‘xtata olmaydi” degan yozuv ham mavjud. Biroq Tramp ushbu postning asl maqsadini ochiqlamadi.
Tahlilchilarning fikricha, fotosuratdagi iboralar va “Q+” belgisi Qanon harakatining shiorlariga o‘xshashdir. Bu konspirologik g‘oya tarafdorlari dunyoni Demokratik partiyaning siyosiy elita nazorat qilayotganini, ular orasida esa iblisga sig‘inadigan va pedofiliya bilan shug‘ullanuvchi shaxslar borligini ta’kidlaydi.
Ularning nazarida Tramp AQSH harbiy rahbariyati taklifi bilan aynan shu tuzilmaga qarshi kurashayotgan shaxs sifatida ko‘riladi. Qiziqarli jihati shundaki, bu post Trampning vafoti haqida tarqalgan xabarlar ortidan, Shanxay hamkorlik tashkiloti sammitining birinchi kunida e’lon qilindi.
Shu sababli siyosiy doiralarda va ommaviy axborot vositalarida katta qiziqish uyg‘otdi. Mutaxassislar esa Trampning ushbu sirli postini siyosiy signal sifatida talqin qilish mumkinligini aytmoqda.

Опубликована загадочная фотография Трампа с маркировкой "Q+"
Президент США Дональд Трамп опубликовал необычную фотографию на своей платформе Truth Social. Об этом сообщил Zamin.uz.
На фотографии глава Белого дома изображён на фоне вида Земли, а на его левой руке виден символ «Q+». На снимке также есть надпись: «Мир скоро поймёт.
Ничто не сможет остановить грядущие процессы». Однако Трамп не раскрыл истинную цель этого поста.
По мнению аналитиков, фразы на фотографии и символ «Q+» напоминают лозунги движения QAnon. Сторонники этой конспирологической теории утверждают, что мир контролируется политической элитой Демократической партии, среди которой есть люди, поклоняющиеся дьяволу и занимающиеся педофилией.
По их мнению, Трамп рассматривается как человек, который по предложению военного руководства США борется именно с этой структурой. Интересно, что этот пост был опубликован после слухов о смерти Трампа, в первый день саммита Шанхайской организации сотрудничества.
Поэтому он вызвал большой интерес в политических кругах и СМИ. Эксперты считают, что этот загадочный пост Трампа можно интерпретировать как политический сигнал.