Xorijdagi iste’molchilarning Amerika brendlariga bo‘lgan qiziqishi sezilarli darajada kamaygani aniqlanmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
McDonald’s kompaniyasi bosh direktori Kris Kempchinski CNBC telekanaliga bergan intervyusida bu holatning sabablarini tushuntirdi. Uning ta’kidlashicha, asosiy omil sifatida dunyo bo‘ylab Qo‘shma Shtatlar obro‘sining pasayishi ko‘rsatildi.
Bu holat iste’molchilarning Amerika va uning brendlariga bo‘lgan munosabatlarini qayta ko‘rib chiqishiga olib kelmoqda. Kempchinski so‘zlariga ko‘ra, kompaniya to‘rtta global iste’molchi so‘rovini o‘tkazgan.
So‘rovda Amerika mamlakati haqidagi his-tuyg‘ular, Amerika brendlari va ayniqsa McDonald’s kompaniyasiga bo‘lgan munosabatlar o‘rganilgan. Natijalar Amerika va uning atrofidagi ijobiy tasavvurlar biroz susayganini ko‘rsatgan.
Shunga qaramay, Kempchinski ta’kidlashicha, iste’molchilar idrokidagi ushbu o‘zgarish McDonald’s kompaniyasining faoliyatiga va mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmagan. Kompaniya xalqaro miqyosda o‘z e’tibori va mashhurligini saqlab qolmoqda.

Среди потребителей за рубежом ценность американских брендов снижается
Выявлено значительное снижение интереса иностранных потребителей к американским брендам. Об этом сообщает Zamin.uz.
Генеральный директор компании McDonald’s Крис Кемпчински в интервью телеканалу CNBC объяснил причины этой ситуации. По его словам, основной причиной является снижение репутации Соединённых Штатов по всему миру.
Это приводит к пересмотру отношения потребителей к Америке и её брендам. По словам Кемпчински, компания провела четыре глобальных опроса потребителей.
В опросах изучались чувства по отношению к США, отношение к американским брендам и, в частности, к компании McDonald’s. Результаты показали некоторое ослабление положительных представлений об Америке и её окружении.
Тем не менее, Кемпчински подчеркнул, что эти изменения в восприятии потребителей не оказали негативного влияния на деятельность McDonald’s и качество обслуживания клиентов. Компания сохраняет своё внимание и популярность на международном уровне.