Tataristonda uch nafar o‘zbek halok bo‘ldi
5-sentyabr kuni Tataristonning Zayinsk tumanida yirik yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hodisa natijasida uch nafar O‘zbekiston fuqarosi halok bo‘ldi. Tatariston prokuraturasi ma’lumotiga ko‘ra, avariya Naberejniy Chelni–Olmetevsk yo‘lining 38-kilometrida ro‘y berdi.
Nexia rusumli yengil avtomobil noma’lum sabablarga ko‘ra qarama-qarshi yo‘lga chiqib, MAN yuk mashinasi bilan to‘qnashgan. To‘qnashuv kuchli bo‘lib, yengil avtomobil deformasiyaga uchragan va temir massasiga aylangan.
Avtomobil haydovchisi hamda ikki yo‘lovchi olayotgan jarohatlari sabab voqea joyida halok bo‘lgan. Hozirda hodisa yuzasidan tergov ishlari davom etmoqda va prokuratura jarayonni nazoratga olgan.
O‘zbekistonning Qozon shahridagi konsulligi uch nafar vatandoshimizning voqea joyida vafot etganini tasdiqladi. Bosh konsullik hodisani diqqat bilan kuzatib bormoqda va zarur rasmiy jarayonlar yakunlangach, jasadlarni Migratsiya agentligi hisobidan O‘zbekistonga yuborishni rejalashtirmoqda.
Halok bo‘lganlar 35, 33 va 30 yoshdagi yosh yigitlar bo‘lib, ularning barchasi Namangan viloyatida istiqomat qilgan. Ushbu fojiali hodisa oilalar va yaqinlariga chuqur ta’sir ko‘rsatdi.
Hodisa sabablari va tafsilotlari bo‘yicha tergov ishlari davom etmoqda. Ommaviy axborot vositalari va rasmiy idoralar voqea haqida muntazam ma’lumot berib boradi.

В Татарстане погибли три узбека
5 сентября в Зайинском районе Татарстана произошла крупная дорожно-транспортная авария. Об этом сообщил Zamin.uz.
В результате этого происшествия погибли трое граждан Узбекистана. По данным прокуратуры Татарстана, авария произошла на 38-м километре дороги Набережные Челны–Олметьевск.
Легковой автомобиль марки Nexia по неизвестным причинам выехал на встречную полосу и столкнулся с грузовиком MAN. Столкновение было сильным, легковой автомобиль деформировался и превратился в металлическую массу.
Водитель автомобиля и двое пассажиров погибли на месте происшествия из-за полученных травм. В настоящее время продолжается расследование инцидента, прокуратура контролирует процесс.
Консульство Узбекистана в Казани подтвердило, что трое наших соотечественников погибли на месте происшествия. Генеральное консульство внимательно следит за ситуацией и после завершения необходимых официальных процедур планирует отправить тела в Узбекистан за счет Агентства по миграции.
Погибшие — молодые мужчины в возрасте 35, 33 и 30 лет, все они проживали в Наманганской области. Эта трагедия глубоко затронула семьи и близких.
Расследование причин и обстоятельств происшествия продолжается. Средства массовой информации и официальные органы регулярно предоставляют информацию о событии.