Konnektikut shtatida yashovchi maktab avtobusi haydovchisi kutilmaganda katta omadga erishdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U Powerball lotereyasida 150 ming dollar yutib oldi. Bu muvaffaqiyat uning mushugi tufayli sodir bo‘ldi.
Rassel Raff lotereya chiptasini hazil tariqasida sotib olgan, ammo keyin uni uyda yo‘qotib qo‘ygan edi. Chiptasi karavot boshidan dumalab ketganini payqamagan va raqamlarni tekshirishga ham urinmagan.
Vaziyat esa kutilmagan tarzda o‘zgardi. Mushuk karavot orqasida qamalib qolganligi sababli Rassel o‘g‘illari bilan birga mebelni surishga majbur bo‘ldi va shu orqali uzoq qidirilgan chiptani topdi.
Keyin u chiptani bir necha bor sinchiklab tekshirdi va beshta raqamdan to‘rttasi to‘g‘ri chiqqanini ko‘rib, yutganini anglab etdi. Power Play opsiyasi tufayli yutug‘i 150 ming dollargacha oshdi.
Bu voqea insonlarga hayotda kichik omadlarning ham katta natijalarga olib kelishini ko‘rsatadi. Shuningdek, ba’zan oddiy vaziyatlar kutilmagan imkoniyatlar eshigini ochishi mumkinligi haqida fikr beradi.
Rassel Raffning hikoyasi sabr-toqat va diqqatning muhimligini namoyish etadi. Mushuk esa uning omadli yordamchisi bo‘ldi.

Кошка выиграла в лотерею 150 тысяч долларов
Водитель школьного автобуса из штата Коннектикут неожиданно добился большой удачи. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он выиграл 150 тысяч долларов в лотерее Powerball. Этот успех произошёл благодаря его кошке.
Рассел Рафф купил лотерейный билет в шутку, но потом потерял его дома. Он не заметил, что билет скатился с кровати, и даже не пытался проверить номера.
Ситуация неожиданно изменилась. Поскольку кошка застряла за кроватью, Рассел вместе с сыновьями был вынужден передвинуть мебель и таким образом нашёл давно потерянный билет.
Затем он несколько раз внимательно проверил билет и, увидев, что четыре из пяти номеров совпадают, понял, что выиграл. Благодаря опции Power Play его выигрыш увеличился до 150 тысяч долларов.
Этот случай показывает людям, что даже небольшая удача в жизни может привести к большим результатам. Также он напоминает, что иногда простые ситуации могут открыть дверь к неожиданным возможностям.
История Рассела Раффа демонстрирует важность терпения и внимательности. Кошка же стала его удачливым помощником.