Shvabaxda interkomni shilimshiq bezovta qildi
Bavariyaning Shvabax shahrida joylashgan ko‘p qavatli uy aholisi tungi vaqtlarda interkom jiringidan bezib, politsiyaga murojaat qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Mahalliy aholi dastlab qo‘ng‘iroqlar maktab o‘quvchilari tomonidan qilinyapti, deb o‘yladi. Uy aholisi Liza bu holat haqida shunday deydi: “Biz allaqachon uxlashga yotgan edik.
Odatda soat 22:00 dan keyin eshikni ochmaymiz. Qo‘ng‘iroqlar boshlanganda e’tibor bermadim, chunki bu bolalar hazillari deb o‘yladim.” Biroq qo‘ng‘iroqlar paytida harakat sensori faollashmadi.
Vaqt o‘tib, aholi bezovtalikdan charchab, politsiyani chaqirishga qaror qildi. Politsiya xodimlari bilan birga eshik panelini tekshirganlarida, unda sudralib yurgan shilimshiqni topishdi.
Mahalliy aholi shilimshiq datchiklardan o‘tganida qoldirgan izlarini ham ko‘rganini aytdi. Shu bilan birga, Fransiyada meduzalar ko‘payishi sababli atom elektr stansiyasi vaqtinchalik faoliyatini to‘xtatishga majbur bo‘ldi.

В Швабахе слизь беспокоил домофон
Жители многоэтажного дома в городе Швабах, Бавария, устали от ночных звонков домофона и обратились в полицию. Об этом сообщает Zamin.uz.
Местные жители сначала думали, что звонки совершают школьники. Жительница дома Лиза рассказала об этом так: «Мы уже собирались ложиться спать.
Обычно после 22:00 мы не открываем дверь. Когда начались звонки, я не обратила внимания, так как подумала, что это детские шалости». Однако во время звонков датчик движения не срабатывал.
Со временем жители устали от беспокойства и решили вызвать полицию. При проверке панели двери вместе с полицейскими они обнаружили слизь, которая ползала по ней.
Местные жители также отметили, что видели следы слизи, оставленные на датчиках. В то же время во Франции из-за увеличения количества медуз была вынуждена временно приостановить работу атомная электростанция.