Telegram Fransiyada norozilik namoyishlarini targ‘ib qilmoqda
Telegram platformasi asoschisi Pavel Durov o‘z blogida Fransiyadagi siyosiy vaziyat haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Telegram prezident Emmanuel Makronning muvaffaqiyatsiz siyosatiga qarshi norozilik namoyishlarini targ‘ib qiluvchi va ularni ochiq ko‘rsatishga xizmat qiluvchi muhim vositaga aylangan. Pavel Durov bu holatdan faxrlanishini ham ifoda etdi.
U yozishicha, uzoq davom etgan unutish davridan so‘ng, odamlar natijasiz reklama kampaniyalaridan charchab, o‘z fikrlarini ochiqchasiga bildirishga kirishdilar. Telegram nafaqat xabar almashish uchun platforma, balki ijtimoiy va siyosiy jarayonlarni kuzatish, jamoat fikrini ifodalash uchun ham muhim vositaga aylangan.
Durovning fikricha, foydalanuvchilarning faolligi va norozilik namoyishlari siyosiy jarayonlarga ta’sir ko‘rsatishda katta ahamiyat kasb etadi. Bu esa Telegramning oddiy texnik vosita emas, balki demokratiya va ochiq muloqot uchun xizmat qiluvchi muhim platforma ekanini ko‘rsatadi.
Fransiyadagi norozilik harakatlari va aholining faolligi jahon hamjamiyatining e’tiborini tortib, global siyosiy munozaralarda Telegramning o‘rnini yanada mustahkamladi. Pavel Durov ushbu platforma orqali odamlar o‘z fikrlarini erkin ifoda etishi va qonun doirasida norozilik bildirishi mumkinligidan mamnun ekanligini ta’kidladi.

Telegram продвигает протестные акции во Франции
Основатель платформы Telegram Павел Дуров в своем блоге высказал мнение о политической ситуации во Франции. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Telegram стал важным инструментом для продвижения протестных акций против неудачной политики президента Эммануэля Макрона и для их открытого освещения. Павел Дуров также выразил гордость этим фактом.
Он пишет, что после долгого периода забвения люди, уставшие от безрезультатных рекламных кампаний, начали открыто выражать свои мысли. Telegram стал не только платформой для обмена сообщениями, но и важным инструментом для наблюдения за социальными и политическими процессами, а также для выражения общественного мнения.
По мнению Дурова, активность пользователей и протестные акции имеют большое значение для влияния на политические процессы. Это показывает, что Telegram — не просто техническое средство, а важная платформа, служащая демократии и открытому диалогу.
Протестные движения и активность населения во Франции привлекли внимание мирового сообщества и укрепили роль Telegram в глобальных политических дискуссиях. Павел Дуров подчеркнул, что через эту платформу люди могут свободно выражать свои мнения и законно выражать протест.